Культура

“Хочеш заробити? Знайди інвестора, зніми за його гроші, продай і зароби”. Притула висловився про зйомки серіалів за бюджетні гроші

“Уряд затвердив проєкт бюджету й там, зокрема, є фінансування кількох десятків серіалів державним коштом. Чи варто в нинішніх умовах повністю перелаштувати бюджет на потреби сил безпеки та оборони чи це крайність і серіали мають зніматися державним коштом?” – запитав журналіст у Притули.

Волонтер заявив, що це складне запитання. Він наголосив, що економіка в умовах війни має працювати.

“Давайте не забувати, що утримання української армії лежить повністю на плечах українських платників податків, – зазначив Притула. – Стосовно витрат на культуру – війна відбувається на полі бою, але є певні дії, які відбуваються поза лінією фронту. Росія зараз зняла фільм про Бучу і вона його запустить на весь світ. Росія дознімає фільм про Майдан – їхню версію, що трапилося. Росія знімає фільм про княгиню Ольгу. Ти ж не будеш казати, що твого прадіда жаби коронували. Вони просувають свої наративи. Чи повинна Україна на це відповідати? Повинна, інакше ми програємо інфопростір”.

Водночас Притула зазначив, що розважальні серіали не є адекватною відповіддю на російську пропаганду.

“Чи є адекватною відповіддю на російські наративи серіали розважального характеру, які фінансуються з державного бюджету? Та ні, бляха! Ні разу! Що таке розважальний контент? Ти хочеш веселити людей і заробити, мабуть, на цьому грошей. Знайди, будь ласка, приватного інвестора, зніми за його кошти, продай це каналам, кінотеатрам, якщо це повнометражний фільм, зароби, а з маржі віддай прибуток інвестору й зароби собі. Чому держава під час війни має виділяти кошти на розважальний контент, я поняття не маю, – сказав він.

Контекст

Улітку 2023 року в українському сегменті мережі спалахнув скандал після того, як стало відомо, що український продюсер Юрій Горбунов має намір зняти за 33,6 млн грн з бюджету серіал “СМТ Інгулець”.

Прототипом одного з основних персонажів серіалу став чотири рази судимий власник ФК “Інгулець”, аграрій із Кіровоградської області Олександр Поворознюк. В інтерв’ю засновнику інтернет-видання “ГОРДОН” Дмитрові Гордону жителі Кіровоградської області, які постраждали через дії Поворознюка, розповідали про його злочини, зокрема про зґвалтування, а також звинуватили в замаху на вбивство.

Горбунов відповів, що майже 33 млн грн на зйомки серіалу – це недорого, а українські захисники хочуть позитиву й гумору.

Коментуючи скандал, українська ведуча Маша Єфросиніна зізналася, що Горбунов перестав для неї існувати ще 2021 року, а українська парамедикиня Пташка (Катерина Поліщук) зізналася, що “все бачить”, але закликала українців і далі допомагати українським захисникам.

Після розголосу Горбунов заявив, що відмовляється від держфінансування, але не від зйомок серіалу.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button