Культура

“Ваші набиті кишені – відібрані життя військових”. Melovin у масці свині публічно звернувся до тих, хто під час війни розкрадає Україну

Свій образ артист доповнив костюмом і краваткою, одягнувши під нього накладні груди й живіт, завдяки чому піджак можна було застебнути лише на один ґудзик.

“Ваші набиті кишені – відібрані життя військових на фронті”, – підписав відео артист.

Контекст

Протягом останніх місяців помітний суспільний резонанс в Україні спричинили деякі закупівлі за бюджетний рахунок. У кількох містах люди виходили на протести через виділення коштів на міський благоустрій під час широкомасштабної війни.

Зокрема, резонансними випадками стали закупівля електросковорідок в укриття одного з київських ліцеїв за 1,2 млн грн, тендер на 300 шкіряних барабанів за 890 тис. грн “для психологічного розвантаження дітей в укриттях під час повітряних тривог” та 12 овочерізок для укриття більше ніж на 1,5 млн грн.

У червні у столичній прокуратурі повідомили, що розслідують кілька кримінальних проваджень щодо придбання дорогих речей сумнівної необхідності для укриттів Києва.

Голова фракції “Слуга народу” у Верховній Раді Давид Арахамія 17 липня заявив, що в парламенті обговорюють механізм обмеження повноважень органів місцевого самоврядування щодо держзакупівель. За його словами, в Україні назріває серйозне невдоволення, спричинене інформацією “про барабани, стадіони та люксові овочерізки”. Він назвав свій пост “останнім попередженням” перед тим, як парламент внесе відповідні законодавчі обмеження.

Президент України Володимир Зеленський у липні закликав місцеву владу пам’ятати, що в умовах російського вторгнення пріоритет бюджетів – оборона. “Зараз точно не час для заміни бруківки, нехай на мене не ображаються деякі представники місцевої влади. Бруківкою ми ворога не виженемо з нашої держави“, – заявив він.

9 серпня Верховна Рада створила тимчасову слідчу комісію з розслідування ймовірних порушень законодавства під час публічних закупівель під час дії воєнного стану, повідомив нардеп від “Голосу” Ярослав Железняк.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button