Культура

Раміна Есхакзай: Коли почалася війна у 2014-му, я знімалася у проєкті “Холостяк”. Мені було 20 із чимось, вітер у голові. Я вирішила, що треба поїхати до Москви

“Так, я там навчалася. Так [брала інтерв’ю]. Десь чотири роки точно жила [у Москві]”, – підтвердила блогерка.

За її словами, у Москві жилося “спочатку важко”.

“Так. Спочатку важко дуже. У 2014 році, коли почалася війна, я знімалася у проєкті “Холостяк”. Мені тоді було 20 із чимось років. “Ветер в голове”. Я вирішила, що треба поїхати до Москви, навчатися у школі [російського актора, режисера і театрального педагога] Костянтина Райкіна”, – поділилася вона.

Журналістка розповіла, що розраховувала на перепідготовку з акторської майстерності, але навчанням у Райкіна залишилася незадоволена.

“Він мені поставив “трійку”. Я йому сказала: “Константин Аркадьевич, “тройка” – это вам за обучение. Потому что тот, кто и так талантливый, не улучшил свой показатель. А я не талантливая. У меня был говор украинский – и вы ничего не сделали”, – розповіла Есхакзай.

Читайте також

Вона уточнила, що не збиралася грати в театрі, але хотіла здобути “якісь акторські навички”, щоб почуватися вільнішою, уміти імпровізувати, навчитися правильно говорити.

“Я єдина дівчина була з України. Мені якось викладачка з техніки рєчі каже: “Давайте, Рамина, вы попробуйте. У вас, конечно, говор”. Я бачу, що в людини розчарування ще до того, як я почала щось казати. “Ну, вам тяжело будет”. Я просто розплакалася, вибігла. “Ви ж повинні навчати, а не казати…” Я вже зараз розумію, що це всі ці імперські замашки”, – заявила журналістка.

Вона уточнила, що Райкін як викладач водночас був цікавий, справді хотів, щоб “люди чогось навчилися”, був залучений у процес, запрошував на свої вистави. Есхакзай додала, що побувала і на моновиставі свого педагога в театрі “Сатирикон”.

Журналістка розповіла, що винаймала у столиці РФ звичайну квартиру з подружкою навпіл.

“Були думки залишитися в Москві. Особливо коли росіяни почали повально йти до мене на інтерв’ю. Я була і на цьому ринку, і на тому. У них є така риса, що вони, коли бачать талант, максимально хочуть подружитися з тобою і допомогти. І використати. Є в них таке. Я зараз уже розумію, що вони просто хотіли використати мене та мій ресурс, українську аудиторію, щоб свої наративи вливати”, – зізналася Есхакзай.

Контекст

Есхакзай народилася 1992 року в Києві в сім’ї афганця та українки. Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Під час навчання Есхакзай працювала моделлю, знімалася у кліпах багатьох артистів. Пізніше брала участь у популярних телевізійних шоу на каналах СТБ і ТЕТ, зокрема “Холостяк” та “Богиня шопінгу”.

Уже після початку російської агресії щодо України та анексії Криму жила в Росії, навчалася на акторських курсах у Театральній школі Костянтина Райкіна.

Зараз журналістка веде свій YouTube-канал. Спочатку він мав назву “Ходят слухи”, 2023 року вона його перейменувала на Ramina. Зараз канал має 1,39 млн підписників.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button