Подорожі і краса

Очільниця ДАРТ пропонує роздавати «пряники» за збереження культурної спадщини

Для збереження архітектурної та культурної спадщини в Україні потрібно застосовувати не лише «батіг», але й «пряники», вважають в Державному агентстві розвитку туризму України.

Село Жищинці. Хмельницька обл. Палац Свідерських. У ДАРТ пропонують зробити збереження таких пам’яток прибутковою справою

Зокрема, як повідомляє Укрінформ,  голова ДАРТ Мар’яна Олеськів під час конференції в рамках культурного проєкту «UREHERIT. Архітектори для спадщини в Україні: відтворення ідентичності та пам’яті», наголосила, що необхідно на законодавчому рівні врегулювати питання заохочення інвестиції в цей сектор та стимулювання власників таких об’єктів: «Один із важливих аспектів в контексті збереження нашої спадщини – це зробити це збереження вигідним, в тому числі для бізнесу, який працює на таких об’єктах, а також для їх власників. Тому питання стимулювання до збереження та розвитку архітектурного та культурного надбання потрібно врегулювати на законодавчому рівні», – сказала п. Олеськів.

Вона додала, що наразі в ДАРТ працюють над оновленням системи категоризації готелів, щоб можна було підвищувати їм рівень за проведення повноцінної реставрації історичних будівель.

«Ну і друге питання – це залучення інвестицій у державні заклади, розміщені у старовинних будівлях або замках для того, щоб вони все-таки могли мати якусь певну комерційну діяльність. Відсутність такої можливості сьогодні сильно заважає розвитку таких архітектурних пам’яток саме як туристичних об’єктів. Мандруючи Україною, я бачу, що найкраще збережені ті будівлі, які виконують не притаманні їм функції. Як-от дитбудинок в одному із палаців на Вінниччині чи навчальний заклад в палаці Потоцьких у Тульчині. Нам потрібно вирішувати проблему недофінансування музеїв, розташованих у пам’ятках культури, щоб допомогти їх реставрувати», – зауважила Олеськів.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button