Культура

“Став голосом вільної України”. Жадан отримав премію шведського PEN-клубу

На сайті наголошують, що Жадан є “одним із найважливіших та найвиразніших голосів сучасної української літератури, який зображує повномасштабне російське вторгнення в Україну і водночас дає змогу мистецтву робити світ кращим”.

“Із повномасштабним вторгненням Росії Сергій Жадан став голосом вільної України. Його невтомна робота показує важливу роль, яку література може грати навіть за найжахливіших обставин”, – заявив голова шведського клубу PEN Керстін Альмегард.

Контекст

Премію імені німецького письменника-антифашиста Курта Тухольського започаткував шведський PEN-клуб у 1985 році. Лауреати премії отримують можливість жити у Швеції і займатися літературною творчістю.

У квітні 2023 року Жадану надали премію Свободи фонду Франка Ширмахера, журналіста та видавця німецької газети Frankfurter Allgemeine Zeitung. “Грошову складову премії – 10 тис. швейцарських франків ($10 756) – радо віддам на волонтерські потреби: куплю пару бусів для хороших людей”, – повідомив тоді письменник, коментуючи нагородження.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button