Культура

Скандал навколо серіалу “Встигнути до 30” на ТЕТ. Мер Коломиї Станіславський звинуватив телеканал у карикатурному зображенні жителів міста

“Ця “Люба” точно не з Коломиї. Повністю поділяю обурення коломиян щодо того, як у серіалі “Встигнути до 30” показали уродженку нашого міста, яку за сценарієм звуть Люба. Цей карикатурний, гротескний образ людини “із села”, побудований на найгірших традиціях зображення російською пропагандою українців, однозначно не співвідноситься із жителями Коломиї. Якщо автори серіалу так сильно хотіли створити персонажа з Коломиї, то необхідно було б поцікавитися специфікою та особливостями життя в нашому місті, яких у нас дійсно багато. Вони не такі примітивні, низькосортні та русифіковані, а самобутні й унікальні”, – заявив він.

Станіславський наголосив, що готує офіційний лист до телеканала та авторів серіалу з вимогою публічно попросити вибачення “за спотворення, стереотипізацію та приниження” образу людини – уродженця Коломиї. “На мою думку, серіал має бути вилученим з інтернет-мережі та більше не транслюватися на телебаченні”, – додав він.

Оглядачка “Детектор медіа” Лєна Чиченіна зазначає, що героїню Любу показано в серіалі як “стереотипову селянку, недалеку та дикувату”.

“Щоб багато не описувати – просто уявіть собі типову українку у пропагандистському російському фільмі чи серіалі. Саму Коломию теж показують чомусь селом, хоча це місто з давньою історією та здобутками в культурі, освіті й інших галузях, – наголосила журналістка. – Далі – узагалі треш. Люба чомусь вживає такі чисто російські слова, як “греча” та “йокалемене”. Має півня Пєтю. Тато її називає “доча”. Живуть вони, до речі, у старій дерев’яній хаті та ходять у вишиванках”.

Прем’єра серіалу відбулася на ТЕТ 23 жовтня. Режисером ситкому є Віктор Медведський.

Телеканал наразі не коментував ситуації.

Контекст

У головних ролях у серіалі “Встигнути до 30” знялися українські артисти Ганна Кошмал, Дар’я Петрожицька, Анастасія Остреїнова та Дмитро Вівчарюк. Зйомки серіалу відбувалися в Києві. У серіалі розповідають історію трьох дівчат – Іри (Петрожицька), Саші (Кошмал) та Люби (Остреїнова), які знайомляться у день свого 29-річчя й обіцяють одна одній досягти своїх цілей до 30.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button