Культура

У Литві відреагували на висловлювання Ілзе Лієпи на підтримку Путіна і нападу на Україну. Балерину можуть позбавити литовського громадянства

У повідомленні йдеться про те, що 10 листопада департамент звернувся із запитами до компетентних органів Литви з проханням дати оцінку публічним висловлюванням Ілзе Лієпи. Якщо буде встановлено, що її слова загрожують національній безпеці Литви, відомство підготує пропозицію МВС звернутися до президента країни з проханням позбавити балерину громадянства.

У публікації зазначено, що, згідно із законом, особа втрачає литовське громадянство, набуте як виняток, якщо її дії загрожують інтересам безпеки Литви або вона публічно висловлює підтримку країні, яка загрожує інтересам безпеки Литви або іншої держави – члена Європейського союзу, а також їхнім союзникам.

LRT зазначає, що раніше президент Литви Гітанас Науседа вже позбавив литовського громадянства фігуристку Маргариту Дроб’язко, яка разом із чоловіком Повіласом Ванагасом брали участь у проєктах, підготовлених дружиною прессекретаря президента Росії Дмитра Пєскова Тетяною Навкою.

Контекст

Лієпа в інтерв’ю, яке в листопаді 2023 року було опубліковано на російському пропагандистському каналі “Эмпатия Манучи”, заявила, що вірить словам Путіна, і зазначила, що їй “соромно і дуже сумно” за країни Балтії. “У мене немає жодних сумнівів у тому, про що говорить наш президент. Хоча якраз із того боку кажуть, що нас обдурили і що Кремль затуманив нам мізки. Але це вже справа кожного і вибір кожного. Мені здається, що це якраз зараз нарешті все чудово і точно розуміємо, що це протистояння наших смислів, наших глибинних цінностей. На жаль, Україна стала розмінною монетою, але в нас немає іншого виходу. Нам нескінченно пощастило, що ми маємо такого лідера, як Володимир Володимирович Путін, який служить своїй батьківщині, вірний своєму обов’язку”, – заявила вона.

Лієпа набула литовського громадянства у 2000-ні роки як виняток за те, що вона понад 10 років танцювала з литовським артистом балету Пятрасом Скірмантасом, нагадує LRT.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button