Подорожі і краса

Видання «Kurier Galicyjski» стало інформаційним партнером одного із проектів «Україна Інкогніта»

Ми вже повідомляли про проект «Могили предків», започаткований ГО «Україна Ігкогніта» в партнерстві із відділом  культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міськради (керівник Олег Федоров) та за сприяння міського голови Городка Неоніли Андрійчук.

В рамках проекту проходить дослідження старих некрополів Городоччини (українських, польських і єврейських). Мета – дослідити та показати яскраву багатонаціональну та поліконфесійну історію та культуру Поділля, що має сприяти злагоді в українському суспільстві.

По завершенню плануєтья організувати низку фотовиставок, розглядається випуск фотоальбому. Звісно, що результати експедицій  висвітлюватимуться все у мережі інтернет та медіа. Крім того за підсумками планується прокладати туристичні маршрути.

Хоча проект почав реалізуватися від листопада вже зроблено кілька резонансних знахідок. Зокрема на цвинтарі в с. Остапківці виявлено унікальні для сільських некрополів України скульптурні портретні надгробки роботи місцевого майстра-самоука Федора Когута 1930-х років, на цвинтарі с. Купин знайдено унікальній скульптурний меморіал втраченому коханню, який став загальнонаціональною сенсацією та мав неабиякий резонанс у медіа.

Очистка фрагменту пам’ятника (надгробок частково знищений) на могиді правнука “Короля ілюмінатів”

У тому ж таки Купині знайдено могилу нащадку всесвітньовідомого ілюміната і містика Тадея Грабянки, якого ще у ХІХ столітті плутали із графом Каліостро. Це могила невизначеного поки сина Каєтана Грабянки (онука «Короля ілюмінатів») та баронеси фон Гейсмар. Могила дитини цікава тим, що є матеріальним свідченням т.з. «Прокляття Грабянки» – негараздів, які впали на нащадків містика, за гріхи предка (окультизм, алхімія та інші містичні забавки). Враховуючи, що значна частина пам’ятника втрачена, разом із основною частиною епітафії, хто саме із дітей Каєтана та Марії тут похований – треба ще з’ясувати.

Герб “Лещиц”, що належав Каєтану Грабянці та герб баронеси фон Гейсмар…

Як стало щойно відомо спільний проект відділу  культури, національностей, релігій та туризму Городоцької міськради та «Україна Інкогніта» у якості інформаційного проекту вирішило підтримати видання «Kurier Galicyjski».

«Kurier Galicyjski» – визначає себе як незалежну газету поляків в Україні. Виходить двічі на місяць. Газета фінансується з коштів Міністерства закордонних справ Польщі за посередництвом фундації «Свобода і демократія» (пол. Wolność i Demokracja).

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button