Персони

Тур Вишгородським історико-культурним заповідником з`явився у туристичному стартапі Flat Planet

Наприкінці 2023 року співзасновник monobank та Smartass Дмитро Дубілет запустив новий стартап — застосунок для екскурсій у світових містах Flat Planet. Наразі він на стадії бета, але вже доступний для завантаження. Одним із перших до стартапу в Україні долучився Вишгородський історико-культурний заповідник.

Flat Planet — це туристичний застосунок з екскурсіями по всьому світу, який може стати замінником гідів. Як зазначають розробники, аудіоконтент автоматично синхронізується з геокоординатами та доступний багатьма мовами.

Наразі весь контент створює команда проєкту, однак у майбутньому планують залучати до цього користувачів застосунку. Усі охочі зможуть додавати свої матеріали на платформу та навіть заробляти на цьому.

«На цьому етапі екскурсії створюються нами, а згодом ми станемо платформою, де кожен зможе публікувати свій контент та заробляти (до прикладу, як у Spotify), — повідомив Дмитро Дубілет у своєму телеграм-каналі — «Окрім аудіоекскурсій вулицями, у нас буде контент по музеях та галереях». 

Розробники для початку планувала запустити партнерство з 10 музеями та галереями в Україні та 10 музеями в Європі або США. Команда Flat Planet звернулася до представників культурних установ із пропозицією приєднатися до цього інноваційного проєкту.

В Україні першим відгукнувся на цю пропозицію КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник» на чолі з Владою Литовченко

«З кожним роком діджиталізація в Україні набирає обертів. Це вже не просто тренд, а обов’язковий етап розвитку. Для нас, це можливість  збагатити туристичний досвід завдяки використанню технологій та аудіоекскурсій. Flat Planet пропонує користувачам можливість віртуальної подорожі — будь-хто, знаходячись в іншій точці світу зможе дізнатись про Вишгородський історико-культурний заповідник та “подорожувати” старовинними вулицями Київської Русі. Впровадження та використання цифрових технологій сприятиме популяризації культурної спадщини та поширенню інформації про наші надбання» — зазначила кандидатка історичних наук, директорка КЗ КОР «Вишгородський історико-культурний заповідник» Влада Литовченко.

Наразі, Flat Planet вже пропонує екскурсії по 50 містах Європи та США. Серед яких, і тур Вишгородського історико-культурного заповідника. Це справжня мандрівка у часі для любителів історії. На вас чекає віртуальна мандрівка Історичним музеєм (Будинок Клюкви) та Музеєм києворуського гончарства (Музей давньоруського гончарства). Вишгородський історико-культурний заповідник –  це історичний скарб площею 40 гектарів із києворуським городищем та археологічними залишками. Тут можна побачити сліди неолітичного поселення III тисячоліття до нашої ери, кургани з епохи бронзи, поселення з часів скіфів та сарматські кургани. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button