Культура

Музиканти і музичний персонал Англійської національної опери вперше за 44 роки оголосили про страйк

Приводом для страйку є намір керівництва опери скоротити всіх членів оркестру, музичний персонал і хор, а надалі наймати їх на роботу лише на шість місяців на рік. Окрім того, деяким музикантам оркестру пропонували лише одноразову позаштатну роботу.

Повідомляють, що профспілка відкрита до діалогу з керівництвом опери, але якщо страйк почнеться, то буде скасовано прем’єру опери “Оповідь служниці” за участю британської актриси Джульєтти Стівенсон.

За проведення повного страйку у грудні 2023 року проголосувало 93,48% членів Спілки музикантів із ENO, водночас 97,83% віддали голоси і за дії крім страйку.

Учасники страйку будуть поширювати листівки про генеральну репетицію “Оповіді служниці” й закликати глядачів виявити солідарність з оркестром і музичним персоналом.

“Це історичний момент для Спілки музикантів та оркестрового сектору Великобританії – ми страйкуємо вперше з 1980 року. Це ознака надзвичайно важких часів для оркестрового сектору, а також для опери та балету зокрема, – заявив голова Спілки музикантів Наомі Пол. – Це було спричинено недостатнім фінансуванням запропонованого переїзду до Манчестера. Керівництво вирішило скоротити роботу наших учасників до шести місяців на рік і ризикує втратити чудовий, талановитий і спеціалізований оркестр”.

За словами скрипаля Глена Шелдона, музиканти дуже рідко замислюються про страйк, оскільки “вся мета їхнього життя – донести до публіки чудову музику найвищого рівня”.

“Для оперної трупи, яку фінансує держава, просто не може бути правильним розглядати можливість роботи з оркестром на пів ставки, а з менеджментом – на постійній основі”, – зазначив він.

Контекст

Керівництво Англійської національної опери вперше оголосило про плани скоротити музикантів та перевести оркестр і музичний персонал на неповний робочий день у листопаді 2023 року. Це рішення, наголошують на сайті Спілки музикантів, стало наслідком скорочення фінансування опери, починаючи із 2014 року, а також інших фінансових проблем, таких як “інфляція і криза вартості життя”.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button