Культура

“Тупорилі тварі”. Дурнєв, пес Патрон та інші відреагували на слова “чорних” політтехнологів Петрова й Іванова про зовнішність alyona alyona

alyona alyona 29 січня розмістила в Instagram відео, у якому “чорні” політтехнологи назвали її “хабалкою” й обговорювали, за якої умови посадили б її “собі на ручки”. Співачка опублікувала ролик після того, як Іванов і Петров укотре висловилися про її зовнішність.

“Хлопці, вам має бути соромно. Замість того, щоб приносити реальну допомогу Україні тут і тепер, обговорювати нагальні питання, спрямовувати людей на єднання, правильні думки, вони просто сидять і перемивають кістки жінкам. Яка страшна, яка ні. Яку би посадив собі на ручки, а яку ні. Включно з викривленням фактів та інформації”, – написала співачка.

Вона додала, що їй соромно чути такі репліки в українському інформаційному просторі.

“Я б хотіла, аби всі люди зараз спрямовували свою діяльність не на пліткування, мізогінію, а на реальну допомогу державі, суспільству і ЗСУ, – додала артистка. – Я ні в якому разі не закликаю до хейту чи травлі, бо це не мої методи протидії мізогінії. Але я буду вдячна людям, якщо вони нагадають цим двом дорослим чоловікам про те, що зараз набагато важливіше єднатится й підтримувати одне одного, а не розпускати плітки чи викривляти факти. А ще гірше – просто сидіти в ефірі й обсмоктувати жінок”.

“Яка гидота. Переступай і гордо йди вперед”, – відреагувала співачка Ольга Цибульська.

“Два ходячі комплекси. Яскравий приклад для книжок із психіатрії. Мені шкода тих жінок, які обрали жити із “цим”. Це п…здець повний”, – написала блогерка Саша Бо.

“Перше пішов в особисті, а тепер піду підтримувати тебе в коментарі. Тут саме про твої слова: “Чому є люди, а є просто муляжі”, – прокоментував пес Патрон, який працює в Держслужбі України з надзвичайних ситуацій і допомагає шукати снаряди й вибухівку.

“Два у…бана”, – написав стендапер Антон Тимошенко.

“Це ніби щось з інтернету у 2006-му. Як соромно”, – висловилася співачка Jerry Heil.

“Та хай ідуть на х…й”, – написав музикант VovKING.

“Це треш”, – додав український блогер Олексій Дурнєв.

“Cancel”, – відреагував продюсер Олексій Завадюк.

В українському сегменті соціальної мережі X також відреагували на скандал за участю Іванова й Петрова.

“Ви реально чекали чогось адекватного від каналу, де основними ведучими є люди із прізвищами Іванов і Петров?” – пишуть користувачі мережі.

“А я казала, що Петров та Іванов – тупорилі тварі”, – написали в мережі.

Контекст

45-річний Петров відомий як “чорний” політтехнолог, писало видання “Детектор медіа” 2022 року. У період президентства Януковича, який утік з України після Революції гідності, компанія Петрова працювала на його адміністрацію, повідомляла “Українська правда”.

Сам ведучий називає себе продажним журналістом, зазначало “Детектор медіа”. ЗМІ також називає Петрова медіакілером і пов’язує його ім’я з появою терміна “тітушки” у 2013 році (утвореного від прізвища Вадима Тітушка, який напав на журналістів, котрі висвітлювали опозиційний мітинг). Саме Петров 10 років тому зробив Тітушка “відомим на всю країну”, розповідав журналіст Єгор Чечеринда. За його даними, “орли Януковича” найняли Тітушка та його “бригаду” для організації бійок з опозиційними мітингувальниками.

Після перезапуску державного телеканала “Рада” у 2021 році Петров працював там, але недовго. В одному з перших ефірів він порівняв ексканцлерку Німеччини Ангелу Меркель зі свинею, і його звільнили. За кілька днів Петров повернувся в ефір – у статусі експерта – гостя програми, яку вів Іванов.

Зараз Петров разом з Івановим веде кілька проєктів в ефірі “Ісландії”. Окрім того, як зазначає “Детектор медіа”, Петров – постійний гість національного телемарафону, зокрема, він був у марафоні 19 серпня 2023 року, у дискусійній студії “1+1”.

Згідно з даними на сайті Нацради, “Ісландії” надали ліцензію на мовлення у 2019 році, засновник і головний власник каналу – політтехнолог Володимир Петров (володіє 94% статутного капіталу, ще по 3% у співзасновників каналу – блогера Олександра Барабошка й директора каналу Павла Немерюка). 2020 року канал почав супутникове мовлення, але після набуття чинності закону “Про медіа” в липні 2023 року “Ісландія” змінила технологію на інтернет-мовлення (ОТТ), зазначає “Детектор медіа”.

Петров неодноразово робив скандальні заяви в ефірі “Ісландії”. Зокрема, 16 жовтня 2023 року він заявив, що українців, які виїхали з країни після початку широкомасштабної війни, мають “обмежити у правах”, і погрожував “покаранням” шеф-редакторці “Детектора медіа” Наталії Лигачовій, котра обурилася тим, що “Ісландія” має ліцензію на мовлення. 27 жовтня Петров назвав Лигачову й головних редакторів ZN і NV – Юлію Мостову й Віталія Сича – “ескортницями”.

Лигачова називала Петрова й Іванова “чорними” політтехнологами. “Існування Петрова та Іванова в ефірі й те, що Нацрада дала “Ісландії” ліцензію, – це нонсенс. Це “чорні” політтехнологи, які працюють на Офіс президента, яким не місце ні в марафонах, ні в YouTube, ніде. Вова Петров – це той, хто привів колись тітушок на Майдан, які тоді побили Олю Сніцарчук із “5 каналу”, це той, хто просував купу чорних технологій, і він зараз працює на Офіс президента. Мене дуже дивує, чому ніхто не підкаже Банковій, що це просто стидоба. І таких прикладів дуже багато”, – заявила вона 16 жовтня.

26 жовтня Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову перевірку каналу. Під час моніторингу 3-го і 4 жовтня Нацрада зафіксувала поширення в ефірі програм “Ісландії” “Розрив”, “Супер Live” і “Антиподи” ведучими Петровим та Івановим нецензурних висловлювань і слів, які можуть завдати шкоди психічному, фізичному або моральному розвитку дітей.

31 жовтня Нацрада на своєму засіданні відмовила “Ісландії” в ліцензії на цифрове мовлення. Представники регулятора зазначили під час обговорення, що ведучі каналу у своїх ефірах говорили відверту брехню на адресу регулятора. За словами членів Нацради, регулятору неодноразово надходили скарги на обсценну лексику й матюки в ефірах каналу.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button