Культура

Примірник єдиної прижиттєвої збірки поезій Василя Симоненка з його автографом продали на аукціоні майже за 30 тис. грн

Торги завершилися 1 лютого. Під час торгів було зроблено 131 ставку.

На форзаці книги поет залишив напис: “Катю! Ave, юна самогубко, morituri te salutant”. Збірку було видано накладом 3,5 тис. екземплярів. Автор оголошення зазначив, що кількість підписаних книг невідома, але в історіях аукціонів не було жодної, тому цей лот є унікальним.

Контекст

Василь Симоненко народився 8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району Полтавської області. Він зростав без батька. Про своє дитинство поет писав, що з рідних людей у ​​нього були тільки мати й сивий дід, а татом він нікого не кликав і довгий час був упевнений, що так і має бути.

Після закінчення школи Симоненко вступив на факультет журналістики Київського національного університету імені Шевченка, а після здобуття диплома переїхав до Черкас. Там він працював кореспондентом у редакціях газет.

Писати Симоненко почав у студентські роки, але за життя було видано лише збірку лірики “Тиша і грім” (1962) і казку для дітей “Цар Плаксій і Лоскотон”. Визнання поет здобув посмертно.

Найвідоміші твори поета – “Дивлюся у твої зіниці”, “Лебеді материнства”.

Симоненко помер 14 грудня 1963 року у 29 років у черкаській лікарні. 1995 року Симоненко посмертно став лауреатом Шевченківської премії.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button