Україна і Світ

“Нога лежала біля мене, привʼязав її турнікетом, щоб повзти під обстрілами”: історії боротьби важких “трьохсотих”

Українські благодійники збирають гроші на лікування захисників у межах національної програми “Врятуй Кінцівку”.

Програма має на меті зупинити інвалідизацію українців, котрі отримали вогнепальні та мінно-вибухові травми рук та ніг.  Складовими є невідкладна допомога постраждалим, створення експертної спільноти та лікування травм кінцівок.

З надважкими травмами ніг в нацпрограму потрапив військовослужбовець ЗСУ, командир роти, Олег Герасименко.

“Після вибуху нога лежала біля мене, теліпалась на мʼязах. Привʼязав її турнікетом до іншої кінцівки, щоб повзти під обстрілами”, – розповідає Олег.

Обидві ноги серйозно пошкоджені. У нього осколкове поранення лівої гомілки та травмування правої ноги в колінному суглобі. У ліву кінцівку “зайшов” великий уламок, приблизно 7 сантиметрів. Від удару кістка розділилася на три частини. Медики поставили апарат Ілізарова.

Фото: Олег Герасименко з власного архіву

З правою ногою, на жаль, значно гірша ситуація. Під коліном все повністю вибите.

“Отримав поранення, коли за метрів 10-15 від мене стався вибух. Ударною хвилею збило з голови каску. Свідомість тоді я не втратив – це дало мені можливість вижити. Крім мене був поранений ще один офіцер. Ми змогли відповзти від місця обстрілу, щоб нас не добили”,- згадує боєць.

З моменту поранення Олег пройшов вже тринадцять операцій. Мінно-вибухові травми ніг лікують вже понад півроку. Попереду ще довге лікування та реабілітація. 

“Сподіваюся, що вже скоро зможу твердо стояти на своїх двох ногах. Надзвичайно вдячним лікарям й нацпрограмі “Врятуй Кінцівку”, за те що мені зберегли ногу”,- каже військовослужбовець Олег.

Момент атаки також згадує і військовослужбовець Павло Мотовилов.

“Трапилось це десь за кілометр від Бахмута. У момент першого поранення нас було семеро. П’ятьох затрьохсотило. По нас стріляли з протитанкової керованої ракети (ПТРК -ред.). Осколок залетів у кістку моєї лівої ноги. Я швидко наклав турнікет та бандаж”,- розповідає воїн.

Підʼїхати машина туди не могла, тому поранені йшли самостійно більш як 5 кілометрів до точки евакуації. Медики дістали осколок з кінцівки. Близько місяця воїн лікувався. Як тільки став на ноги, одразу повернувся на війну.

Фото: Павло Мотовилов з власного архіву

Друге поранення Павло отримав у селі Кліщіївка, Бахмутського району.

“З усіх місць де мені довелось воювати, це було найжахливішим. Це пекло, яке не можна описати словами. Та й згадувати, скажу чесно, боляче. Росіяни туди стягували колосальні сили, весь час намагались штурмувати, щоб відбити позиції”,- каже воїн.

Лікарі зашили передню хрестоподібну звʼязку і почистили суглоб. Після операції необхідно декілька місяців на відновлення.

“Після реабілітації – одразу у стрій, захищати Україну”,- ділиться боєць Павло Мотовилов.

Прооперували військового в межах нацпрограми “Врятуй Кінцівку”.

Довідково: Національна програма “Врятуй Кінцівку” фонду «Здоров’я українського народу» є найбільшою в країні програмою, після НСЗУ, що надає допомогу постраждалим внаслідок війни у понад 20 містах України. В межах програми планується провести 15 000 операцій.

Щоб стати учасником програми травмована людина або її лікар мають заповнити анкету на сайті фонду.

Якщо людина потрапляє в програму – її будуть супроводжувати протягом всього лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button