Life style

Трамп заговорив про вихід США з НАТО: експерт пояснив, чи реальна така перспектива

Одноосібно таке рішення президент США ухвалювати не може.

Тарас Жовтенко пояснив, наскільки реальний вихід США з НАТО, про який говорить Трамп / фото REUTERS

У ЗМІ пишуть, що в Європі хочуть підготуватися до виходу США з НАТО, якщо президентом країни буде обрано Дональда Трампа. І хоча таке бажання у політика є, можливості його реалізувати обмежені.

Про це сказав експерт з міжнародної безпеки Тарас Жовтенко в ефірі “24 каналу“. Він пояснив, що одноосібно таке рішення президент США ухвалювати не може. Для цього потрібне рішення і Сенату, і Конгресу.

“Якщо Трамп переможе і матиме ідею, щоб офіційно відкликати участь Америки у НАТО, йому доведеться чекати проміжних виборів до Сенату і Конгресу”, – додав експерт. 

При чому Жовтенко наголосив, що на формування більшості в Сенаті і Конгресі, яка б підтримала вихід Штатів з Північноатлантичного альянсу, можуть піти роки.

Читайте також:

Заяви Трампа про вихід США з НАТО

Як відомо, в листопаді 2024 року в Сполучених Штатах Америки відбудуться президентські вибори. Одним із кандидатів на цю посаду є Дональд Трамп відомий своїми одіозними заявами, в тому числі і про війну РФ проти України. 

Ще за своєї минулої каденції Трамп неодноразово казав про вихід Штатів з Альянсу, говорячи про те, що Європа занадто мало витрачає на оборону. Тепер він активно використовує цю тезу у передвиборчих перегонах. 

У ЗМІ вже пишуть, що у Європі виникли побоювання такого сценарію. Там переживають, що Трамп таки виведе США з НАТО і розвалить Альянс. Проте також є думки, що Трамп просто блефує, прагнучи змусити європейців більше вкладатися у власну оборону.

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button