Культура

Український фільм “20 днів у Маріуполі” здобув премію “Оскар”

Це перший український фільм, який виборов “Оскар”.

На сцену із Черновим піднялися фотокореспондент Євген Малолєтка і продюсерка Василиса Степаненко, які разом із режисером працювали в оточеному окупантами Маріуполі 2022 року. Разом із Черновим нагороди здобули американські кінопродюсерки Мішель Мізнер і Рені Аронсон-Рат.

“Я хотів би, щоб мені ніколи не довелося створювати цей фільм. Я хотів би мати можливість обміняти його на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окупувала наші міста, ніколи не вбивала десятки тисяч моїх співвітчизників-українців… Я хочу, щоб вона звільнила всіх заручників, усіх солдатів, які захищають свою землю, усіх мирних жителів, які перебувають у в’язницях…” – сказав Чернов на церемонії нагородження.

У цій самій номінації на перемогу претендували:

  • “Боббі Вайн: Народний президент”;
  • “Вічна пам’ять”;
  • “Чотири дочки”;
  • “Убити тигра”.

96-та церемонія вручення премії “Оскар” відбулася в ніч на 11 березня в Лос-Анджелесі.

Контекст

“20 днів у Маріуполі” – документальна робота українського режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився у блокадному Маріуполі.

Кінострічка розповідає про події в Маріуполі в лютому – березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів і бомбардування пологового будинку. В українському прокаті фільм став найкасовішим серед документального кіно.

У січні 2023 року картина виборола “Приз глядацьких симпатій” (Audience Award) на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У квітні фільм став лауреатом 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (Огайо, США) у номінації Standing Up. Також фільм здобув премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) у категорії “Найкращий документальний фільм”, його відзначили двома нагородами журналістської премії Royal Television Society 2023 (Великобританія) у номінаціях “Освітлення міжнародних новин” та “Ексклюзив року”. Автора фільму визнано “Оператором року”.

23 січня фільм номінували на голлівудську премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.

18 лютого фільм став лауреатом британської премії BAFTA в номінації “Найкращий документальний фільм”.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button