Культура

У США влітку 2025 року відбудеться суд над Поланськи. 90-річного режисера обвинувачують у зґвалтуванні неповнолітньої

Судове засідання відбудеться у серпні 2025 року в Лос-Анджелесі (США). 90-річного Поланськи обвинувачують у зґвалтуванні, сексуальному побитті й навмисному заподіянні серйозного емоційного розладу у зв’язку з імовірним інцидентом.

Клієнтка Оллред, яку відрекомендували журналістам 12 березня на пресконференції як Джейн Доу, розповіла, що зустріла Поланськи на вечірці, і за кілька місяців він запросив її на вечерю. За словами адвокатки Доу, режисер знав, що його знайома неповнолітня, але весь вечір пригощав її алкоголем, а потім привіз у свій будинок у Лос-Анджелесі.

За словами Оллред, Доу прокинулася в його ліжку, де він нібито сказав дівчині, що хоче зайнятися з нею сексом. Діставши відмову, актор зґвалтував неповнолітню, після чого відвіз її додому. Зазначено, що це був їхній єдиний контакт, після якого Доу не змогла повернутися до звичайного життя.

Видання зазначає, що Доу вперше виступила зі звинуваченнями проти Поланськи 2017 року, а 2023-го подала позов відповідно до змін у законі штату Каліфорнія, які надають жертвам сексуального насильства над дітьми більше часу для подання позовів проти своїх ґвалтівників.

Представники режисера поки що не коментували майбутнього судового засідання.

Контекст

Поланськи обвинувачували у зґвалтуванні чотири рази. Саманта Геймер висунула обвинувачення 1977 року, коли їй було 13 років. Режисер провів у в’язниці 42 дні, потім його звільнили. 1 лютого 1978 року, безпосередньо перед ухваленням вироку, Поланськи втік зі США.

1993 року Поланськи виплатив Геймер велику грошову компенсацію, після чого вона відмовилася від претензій. У вересні 2009 року режисера заарештували у Цюриху на запит США. За кілька місяців його відпустили під заставу, а потім мін’юст Швейцарії постановив відмовити Вашингтону в екстрадиції й остаточно звільнити Поланськи.

2010 року британська актриса Шарлотта Льюїс заявила, що режисер силою взяв її в паризькому будинку під час зйомок фільму “Пірати” 1983 року, коли їй було 16 років.

Услід за нею жінка, яка відрекомендувалася як Робін М., на пресконференції оголосила, що Поланськи зґвалтував її 1977 року, коли їй також було 16 років.

У жовтні 2017 року із заявою проти Поланськи у прокуратуру швейцарського Санкт-Галлена звернулася 61-річна німецька актриса Рената Лангер. Жінка стверджувала, що Поланськи зґвалтував її кілька разів, коли їй було 15 років.

Через звинувачення у харасменті Поланськи виключили з Академії кінематографічних мистецтв та наук США на початку травня 2018 року.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button