Культура

Особливий показ фільму «Окуповане місто» відбудеться у рамках документальної секції «Невигадане» третього кінофестивалю Миколайчук OPEN

У попередні роки документальна секція фестивалю була представлена переважно українськими фільмами. Цьогоріч до неї увійдуть найкращі документальні стрічки з усього світу. Особливе місце посідатиме картина «Окуповане місто» режисера Стіва Макквіна з програми 76-го Каннського кінофестивалю.

Стів Макквін став відомим у 2011 році завдяки фільму «Сором» з Майклом Фассбендером у головній ролі. Наступна його робота, «Дванадцять років рабства», принесла режисеру «Оскар» за найкращий фільм. У стрічці зіграли такі зірки, як Чиветел Еджіофор, Майкл Фассбендер, Люпіта Ніонго, Бенедикт Камбербетч, Пол Дано, Бред Пітт та інші.

«Окуповане місто» – це перший повнометражний документальний фільм режисера. Він розповідає про нацистську окупацію Амстердама під час Другої світової війни та відправляє у кінематографічну подорож сучасним Амстердамом, що переживає COVID-19 та приймає українських біженців. В основі стрічки лежить книга дружини Стіва Макквіна, Б’янки Стігтер, — «Атлас окупованого міста, Амстердам 1940-1945».кадр з фільму “Окуповане місто”

Серед продакшенів, які створили фільм — оскароносна компанія А24. Серед їхніх проєктів такі фільми як володар премії «Оскар» «Все завжди і водночас», «Кит», «Прісцилла» тощо.

Композитором «Окупованого міста» став Олівер Коутс відомий співпрацею з культовим британським гуртом Radiohead. 

Редакція впливової британської газети The Guardian поставила фільму найвищий бал — п’ять зірок, зазначивши: «Завдяки своєму масштабу та важливості теми, емоційний вплив “Окупованого міста” зростає із кожною годиною екранного часу та створює таємничий та водночас зворушливий вплив на глядача».

кадр з фільму “Окуповане місто”

Фестиваль Миколайчук OPEN відбудеться з 15 до 23 червня за підтримки Чернівецької міської ради.

Партнери — Divergent Agency, кіностудія імені Довженка.

Генеральний медіапартнер: 1+1 media

Медіапартнери: С4, Шпальта, АСС, Радіо 1


кадр з фільму “Окуповане місто”

Інформація про фільм «Окуповане місто» / Occupied city

• Країни: Нідерланди, Велика Британія, США

• Рік: 2023

• Мова: англійська

• Хронометраж: 266 хв.

• Жанр: документальний

• Режисер: Стів Макквін

• Продюсер: Стів Макквін, Б’янка Стіґтер

• Світова прем’єра відбулася на 76-му Каннському кінофестивалі 17 травня 2023 року

• Синопсис: «Окуповане місто» — це екранізація книги Б’янки Стіґтер «Атлас окупованого міста (Амстердам, 1940-1945)». Макквін створює два взаємопов’язані образи: усюдисущої нацистської окупації, яка досі переслідує його у другому рідному місті, і яскравої подорожі останніми роками пандемії і протестів, які вибухнули в Амстердамі. У результаті ми отримуємо життєствердну, місцями комічну, місцями трагічну стрічку, яка наштовхує на глибокі роздуми про пам’ять, час і наше майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button