Подорожі і краса

Після того як з давнього храму видворили «московців» там знайшли розграбовані поховання

У місті Кременець, що на Тернопільщині, у підземеллях Свято-Миколаївського собору знайшли розграбовані поховання місцевих жителів, які датуються ХVІІ-XVIII століттям. Про це повідомив кореспонденту Укрінформу директор Кременецько-Почаївського історико-архітектурного заповідника Василь Ільчишин.

Фото: Укрінформ

“Коли ми спустилися у крипту, побачили знищені поховання. Розкриті і розтрощені труни, кістки померлих складені в одному місці, їхній одяг, складений у купу, в іншому. З побаченого можна зрозуміти, що останки зумисне діставали з могил, витрушували кістки, щоб виявити цінні предмети. З дитячих поховань навіть здерті натрунні хрести, які могли бути з дорогоцінних металів. Ми помітили також ґрунт, який, ймовірно, просівали у пошуках цінностей», – розповідає Василь Ільчишин.

Фото: Укрінформ

Свято-Миколаївський собор у минулому був парафіяльним костелом. Його збудували католицькі монахи францисканського Ордену наприкінці 16 століття. У крипті храму могли бути поховані заможні жителі міста, які мали стосунок до будівництва храму чи жертвували кошти на нього.

«Свято-Миколаївський собор був у користуванні представників московського патріархату майже 200 років, – розповідає Василь Ільчишин. – Передали його заповіднику наприкінці листопада минулого року. Після цього у храмі провели інвентеризацію. Згодом почали шукати вхід у крипту, адже відомості про це існували давно».

Як раніше повідомляла «Україна Інкогніта», Західний апеляційний господарський суд підтвердив рішення  Господарського суду Тернопільської області від 15 червня 2023 року про повернення Миколаївського собору,  пам’ятки архітектури  XVI-XVII століть у якому  хазяйнували вірні московського патріарха Гундяєва державі.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button