Life style

На благодійній вечорниці було зібрано кошти на операції пораненим воїнам з нацпрограми “Врятуй кінцівку” 

Об’єднати зусилля аби врятувати поранених внаслідок збройного нападу Росії

31 березня у Києві відбулася благодійна вечорниця – “Журба та Любов”. На заході були присутні поранені військові з родинами.

У програмі вечора: виступи відомих українських музикантів: Dima Libra, GEED, INSHAYA, стендап від Раміля Янгулова, сет від DJ Bodrov та благодійний аукціон – розіграш фотороботи документалістів війни Костянтина та Владислави Ліберових, більше відомих, як Libkos.

Хедлайнеркою заходу стала HARNA – українська співачка-мультиінструменталістка. 

100% коштів, вилучених з заходу були направлені на операції постраждалим у межах нацпрограми “Врятуй кінцівку” фонду “Здоров’я українського народу”.

Музиканти співали для захисників, котрі лікуються в межах нацпрограми.

-У середньому одна людина донатить близько 200 грн, тобто кожні 300 донатів – це врятована кінцівка одного захисника. Кожен поранений має знати, що за нього стане 300 українців. Якщо не врятувати руки й ноги наших бійців та цивільних зараз, держава та суспільство отримає десятки тисяч людей з інвалідністю,– зазначає ініціатор нацпрограми “Врятуй кінцівку” Сергій Сошинський.

Сошинський закликав українців підтримати лікування поранених воїнів.

Чому важливо допомагати пораненим?

Це про відповідальність. Не артисти зараз ті, на чию честь мають звучати оплески! Одного разу українські військові взяли на себе відповідальність і пішли захищати нас, наші з вами життя. А сьогодні підтримка треба їм. Ми маємо взяти відповідальність і не залишити їх у складну хвилину і зробити все для того, аби вони змогли жити далі нормальне життя. Для мене честь долучитися до допомоги такій гідній справі – нацпрограмі “Врятуй кінцівку”,- зазначає співачка INSHAYA.

Чоловік виконавиці з початку повномасштабної війни боронить Україну в лавах ЗСУ.

Наразі в НСЗУ не існує пакету, передбаченого саме на порятунок кінцівок. Є лише загальний “хірургічний”, який сягає усього 8 635 грн.

Через брак коштів на лікування, військовим треба самостійно шукати гроші на те, щоб зберегти свої руки та ноги від травм отриманих на війні.

Дуже рада, що у нас є можливість сьогодні допомогти постраждалим. Я відчуваю, що ми (присутні -ред.) на одній хвилі, бо об’єднані спільною метою. Ми проти ампутацій, – каже HARNA.

Врятуй кінцівку” є найбільшою в країні програмою, після НСЗУ, що надає допомогу постраждалим внаслідок війни у понад 20 містах України та дофінансовує коштовні операції з порятунку кінцівок, які не покриває держава.

З моменту старту нацпрограми (з 2022 року. – ред.) вдалося врятувати 1200 кінцівок у постраждалих. Щоб стати учасником програми та отримати допомогу, травмована людина або її лікар мають заповнити анкету на сайті фонду. Якщо людина потрапляє в програму – її будуть супроводжувати протягом усього лікування.


Дякуємо захисникам за те, що в нас є ці заходи – цього б всього не було, якби не вони. Цей концерт – це уклін пораненим воїнам. Кожного разу, виходячи на сцену я хочу подякувати військовим за можливість жити в своїй країні, ходити цими вулицями, бути вдома. Це надзвичайно велика цінність,– каже музикант Dima Libra.

Фонд активно співпрацює з лікарнями по всій Україні. Найбільше операцій зі збереження кінцівок було профінансовано у Києві, Тернополі, Здолбунові, Рівному, Луцьку, Харкові, Хмельницькому.

Нацпрограма залучає кошти благодійників, бізнесу та іноземних донорів, але поранених у черзі на фінансування операцій щодня стає більше. Саме тому надважливою є допомога кожного у боротьбі за незалежність України.

У черзі на операцію наразі перебуває понад 3000 постраждалих. Допомогти пораненим може кожен. Зробити це можна за посиланням: https://houp.org/uk/donate-savethelimb/.

До експертної ради нацпрограми “Врятуй кінцівку” входять найкращі ортопеди-травматологи України, серед них:

  • Василь Гайович – ортопед-травматолог, Доктор медичних наук, фахівець зі складної реконструкції верхніх кінцівок (Київ);
  • Сергій Гаріян – ортопед-травматолог, завідувач ортопедо-травматологічного відділення ТОКЛ, лікар вищої категорії, заслужений лікар України (Тернопіль);
  • Адріан Філь – ортопед-травматолог, Доктор медичних наук, Волинська обласна клінічна лікарня, специфіка: Ендопротезування великих суглобів (Луцьк);
  • Валентин Піонтковський – ортопед-травматолог, Доктор медичних наук, Рівненська обласна клінічна лікарня ім. Юрія Семенюка, специфіка: Хірургія хребта, тазу та суглобів (Рівне);
  • Сергій Хмизов – ортопед-травматолог, Доктор медичних наук, Інститут патології хребта та суглобів ім. проф. М. І. Ситенка (НАМНУ), специфіка: Уся ортопедія та травматологія, має досвід надання медичної допомоги в бойових діях (Харків)
  • та інші фахівці, з детальним списком можна ознайомитися на сайті.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button