Культура

“Ми зробили так, як ти хотіла”. Видано збірку поезій Амеліної, яка загинула після ракетного обстрілу Краматорська російськими окупантами

Вірші, які увійшли до цієї збірки, Амеліна почала писати на початку повномасштабного вторгнення країни-агресора Росії в Україну, останній написала за кілька днів до загибелі. Видавництво передасть увесь прибуток від продажу першого накладу “Свідчень” на організацію Нью-Йоркського літературного фестивалю, який започаткувала Амеліна.

Художнє оформлення для книжки виконав Данило Мовчан, а над укладанням збірки працювали чоловік письменниці Олександр Амелін і її близькі подруги Галина Крук, Софія Челяк, Катерина Міхаліцина, Мар’яна Савка, Олена Гусейнова, Світлана Поваляєва, Оксана Луцишина.

У видавництві зазначили, що за кілька днів до смерті Амеліна наважилася видати свою першу поетичну збірку, але не встигла впорядкувати її самостійно.

“Тому ця книжка стає в певному сенсі також свідченням життя Вікторії та тяжких злочинів, які вчиняє Росія проти України щодня з 2014 року”, – ідеться в публікації.

Співзасновниця видавництва Мар’яна Савка зізналася, що Амеліна хотіла, щоб її поетична збірка була “круто оформлена”.

“Ми зробили, Вік, так, як ти хотіла. Ми дуже любимо тебе завжди”, – сказала Савка.

Фото: starylev.com

Контекст

Амеліна народилася 1 січня 1986 року у Львові. У шкільні роки переїхала з батьком до Канади, потім повернулася в Україну. 2007-го здобула ступінь магістра комп’ютерних технологій у НУ “Львівська політехніка” з відзнакою. У 2005–2015 роках працювала в міжнародних технологічних компаніях.

2014 року вийшов дебютний роман письменниці “Синдром листопада, або Homo Compatiens”. Книжка увійшла до десяти найкращих прозових видань за версією премії “ЛітАкцент року 2014”.

2021 року Амеліна заснувала Нью-Йоркський літературний фестиваль.

Упродовж останнього часу письменниця працювала над своєю першою нон-фікшн-книжкою англійською мовою War and Justice Diary: Looking at Women Looking at War.

Росіяни атакували Краматорськ 27 червня 2023 року двома ракетами “Іскандер”. Удару завдали по будівлі кафе.

За даними ДСНС, унаслідок атаки окупантів загинуло ще 12 людей, зокрема троє дітей. Амеліна загинула 1 липня 2023 року в лікарні Мечникова у Дніпрі внаслідок поранення, яке дістала під час цього ракетного обстрілу.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button