Life style

21 квітня: церковне свято сьогодні, кого шанують, що не варто робити цього дня

Яке церковне свято відзначають 21 квітня за новим і старим стилем, що не можна робити, у кого іменини.

Яке церковне свято сьогодні, 21 квітня, традиції та заборони дня / ua.depositphotos.com

21 квітня православні віряни згадують преподобну Марію Єгипетську. Про традиції дня, його прикмети і заборони та кого вшановують у церкві 21 квітня за старим стилем – розповідаємо нижче.

21 квітня 2024 року – яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем

21 квітня – день пам’яті преподобної Марії Єгипетської. Святу згадують на п’ятий тиждень Великого посту, тому дата однакова для старого і нового календаря.

Марія жила в середині V століття, в Єгипті. Коли їй було 12, вона вирушила в Олександрію і там стала блудницею. Так і жила в гріху до 30 років, аж поки випадково з групою прочан не потрапила до Єрусалима, до храму Гробу Господнього. Але спочатку Марія не змогла зайти до церкви – якась невідома сила не пускала її. Тоді дівчина стала молитися і плакати перед іконою Богородиці в притворі храму. Лише після цього вона змогла увійти всередину і там почула голос: “Якщо перейдеш за Йордан, то знайдеш блаженний спокій”.

Відео дня

Марія так і зробила – перейшовши річку, наступні 47 років вона провела на самоті в пустелі, в молитві та покаянні. Лише одного разу її зустрів ієромонах Зосима, якого Марія попросила прийти через рік причастити її. Чернець так і зробив – він побачив, як жінка перейшла з іншого берега Йордану по воді, немов по суші. Через рік Зосима знайшов тіло Марії в пустелі і поховав її – могилу для неї вирив лев.

Свято 1 квітня за старим стилем – день пам’яті апостолів від 70-ти Іродіона та інших.

Про що говорять прикмети на 21 квітня

21 квітня - прикмети сьогоднішнього дня / pixabay.com

За прикметами дня судять про погоду, яким буде літо і якого чекати врожаю:

  • якщо береза раніше розпустилася, ніж клен – літо буде сухим, а якщо навпаки – дощовим;
  • багато квітів на черемсі – чекай на сире літо;
  • пішов дощ – він затягнеться надовго;
  • грім у цей день – буде гарний урожай.

Також 21 квітня спостерігали за черемхою: що раніше зацвіте – то спекотнішим буде літо.

Що можна робити 21 квітня

Марія Єгипетська вважається покровителькою жінок, особливо тих, хто грішить і хотів би покаятися. Святій моляться, коли намагаються перемогти той чи інший гріх, просять відвести від гріха і благословити на вірність і цнотливість.

За народними традиціями день потрібно присвятити домашнім клопотам. Втратити щось у цей день вважається доброю прикметою – незабаром чекайте прибутку.

Що не можна робити 21 квітня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити – сваритися, лихословити, відмовляти в допомозі та лінуватися.

Триває Великий піст 2024 – для тих, хто постить, м’ясо, риба, яйця, молоко – під забороною, але дозволяється варена і тушкована їжа з олією.

Цього дня намагаються не займатися важкою працею – у народі кажуть, що від роботи, виконаної сьогодні, буде мало користі.

21 квітня – іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олексій, Олександр, Денис, Іван, Кіндратій, Микола, Федір, Януарій та Яків.

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button