Подорожі

Росіянці змародерили або знишили більше мільйона музейних об’єктів

Шкода, завдана росіянами музейному фонду України, є величезною. Йдеться про більше мільйона вкрадених або зруйнованих музейних об’єктів. Про це на пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ заявила директорка департаменту культурної спадщини Міністерства культури та інформаційної політики Мар’яна Томин.

Розграбований музей. Херсон. Фото: informator.ua

«Шкода, завдана РФ, сягає більше 1 мільйона вкрадених або зруйнованих музейних об’єктів, і говорю про ті об’єкти, які відносяться до музейного фонду України. Це фактично є власністю українського народу. Тому шкода нанесена величезна», – зазначила Томин.

Вона нагадала, що раніше в Україні працювала Національна комісія з питань розшуку і повернення в Україну культурних цінностей.

За її словами, всі питання обліку, реституційної політики, пошуку, наукового дослідження, вартості предметів, (які є культурними цінностями – ред.), і повернення їх в Україну мають бути реалізовані на рівні повноцінної працюючої інституції, яка буде підкріплена відповідним законом, а саме – законом про повернення культурних цінностей.

«Також треба особливо і постійно акцентувати увагу на всіх можливих позиціях (майданчиках – ред.) на тому, що все-таки злочини проти культурної спадщини – це доказова база геноциду проти українського народу», – вважає представниця МКІП.

Зокрема, як раніше повідомляла «Україна Інкогніта»,  ще у травні минулого року російські окупанти вивезли з Криму до державного музею «Новгородський музей-заповідник» сотні артефактів візантійської доби. Раритети викрадені з фондів об’єкту культурної спадщини ЮНЕСКО «Херсонеса Таврійського». Офіційно – на виставку «Золото Візантії», але експерти та влада в Україні вважають це лише приводом для незаконного вивезення об’єктів культурної спадщини з Криму.

Крім того «Україна Інкогніта» повідомляла, що  ратифікація Нікосійської конвенції Ради Європи про правопорушення, пов’язані з культурними цінностями, стане правовим підґрунтям, аби вимагати від Росії повернення артефактів, які РФ викрала з території України.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button