Life style

Лазарева субота 2024: що це за свято, що можна їсти і не можна робити

Розповідаємо, що таке Лазарева субота, звичаї цього дня і що забороняє церква.

Лазарева субота 2024 - що не можна робити і традиції дня / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com

У свято Лазарева субота згадують одне з головних чудес, здійснених Спасителем. Про історію дня, як віряни відзначають його та коли Лазарева субота буде у 2024 році – розповідаємо в матеріалі.

Лазарева субота – що за свято, його історія та суть

Що означає Лазарева субота? Свою назву свято отримало від імені друга Ісуса – Лазаря. Його історія така: у Святому Письмі сказано, що Лазар разом із сестрами, Марфою та Марією, жив у невеличкому селі Віфанія, неподалік від Єрусалима. Їх часто відвідував Христос. Одного разу Лазар захворів, і Ісусу послали звістку про хворобу друга. Христос вирушив до Віфанії, але поки прибув, то Лазар помер.

У Віфанію Христос прибув лише через чотири дні після смерті Лазаря. Ісус вирушив до гробниці друга і звелів прибрати камінь, який закривав вхід та сказав: “Лазар! Іди геть”. Сталося диво: покійний, оповитий по руках і ногах похоронними пеленами і з хусткою на обличчі, вийшов із печери.

Лазарева субота – це день воскресіння святого Лазаря. Суть цього дня в тому, що Господь дарує всім вірянам надію на спасіння і вічне життя, і Йому підвладне все – і життя, і смерть людини.

Після свого чудесного воскресіння Лазар прожив ще 30 років і став єпископом на Кіпрі. Слава про диво, яке здійснив Христос, рознеслася всією округою, тож коли Спаситель в’їхав до Єрусалима, його зустрічали з радістю і встеляли шлях пальмовим гіллям. Але іудейські первосвященики були перелякані й задумали погубити Ісуса.

Коли Лазарева субота у 2024 році

Фіксованої дати у Лазаревої суботи немає – за церковним календарем її відзначають у суботу шостого тижня Великого посту. Великий піст 2024 у православних розпочався 18 березня, а Лазареву суботу святкують 27 квітня.

Лазарева субота – що можна, що не можна

У церкві немає конкретних приписів і заборон, що можна і не можна робити в Лазареву суботу. Але, як і на багато інших православних свят, заведено відкладати деякі клопоти.

Лазарева субота – що не можна робити:

  • займатися важкою роботою по дому;
  • прати;
  • шити, вишивати, в’язати;
  • мити вікна, робити генеральне прибирання.

Оскільки триває Великий піст, то слід також утриматися від гучних гулянь, весілля також краще перенести. Не можна сваритися з близькими, влаштовувати конфлікти, бажати зла.

Лазарева субота – що можна робити:

  • піти до церкви, цього дня в храмах відбуваються урочисті богослужіння;
  • помолитися про зцілення від хвороб і зміцнення здоров’я – свого і близьких;
  • заготовити гілочки верби, щоб освятити їх у церкві наступного дня – Вербної неділі.

Читайте також:

Лазарева субота – що можна їсти

Цього дня дозволяється вживати гарячу їжу з олією, можна випити трохи вина. Незважаючи на піст, на стіл ставлять рибну ікру – як символ нового життя.

За Лазаревою суботою та Вербною неділею слідує Страсний тиждень – один із найсуворіших під час Великого посту, коли віряни згадують останні дні життя Христа.

Вас також можуть зацікавити новини:

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button