Подорожі

“Культурний вимір громади – село Мошни” – унікальний сайт для унікального села

Село Мошни розташоване за 30 кілометрів від Черкас. Центр сільської громади. Кількість населення – близько 4500 осіб. Уславлене воно величезною кількістю архітектурних пам’яток. Найунікальніша із них Преображенська церква. Впадає у вічі, що вона зовні надзвичайно нагадує знаменитий Воронцовський палац в Алупці, що в нині окупованому росіянцями Криму. Що й не дивно – унікальну муровану споруду 1843 р. збудував на замовлення того ж таки графа Воронцова відомий архітектор Джорджо Торрічеллі (він ж є одним із архітекторів найзнаменитішого кримського палацу).

Одна із сторінок сайту

Церква постала у стилі романтизму із елементами тюдоровської готики. Доповнюють будівлю стрункі колони-каплички з невеличкими банями, які додають храму східного колориту. Його реставрацію завершили у 2009 році. Зараз ця струнка білосніжна красуня безперечно входить до когорти найгарніших православних церков України. Висота її  дзвіниці  44 метри.

Відтепер це унікальне село має ще й свою унікальну сторінку в мережі Інтернет. Проекту “Культурний вимір громади – село Мошни” за фінансової підтримки IZOLYATSIA та Platform for Cultural Initiatives створено командою ГО «Україна Інкогніта» у складі Роман Маленков , Aндрій Яровий, Максим Плахотний, Микола Якименко та багато інших. Тепер громада має і буде доповнювати історичну інформацію, а всі відвідувачі сайту зможуть  роздивитися і покрутити тривимірні моделі унікальних пам’яток.

Роботи над проектом включала збір інформації, оцифровка об’єктів культурної спадщини, фотограмметрична та геодезична зйомка, розробка та встановлення інформаційних стендів та банерів, просвітницькі семінари та презентація проекту в УКРІНФОРМ.

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button