КультураУкраїна і Світ

Україна пройшла у фінал «Євробачення-2024»

Представниці України Аlyona Аlyona & Jerry Heil з композицією Teresa & Maria пройшли у фінал європейського пісенного конкурсу «Євробачення».

Окрім України, з 15 учасників до гранд-фіналу потрапили представники таких країн: Сербія, Португалія, Словенія, Литва, Фінляндія, Кіпр, Хорватія, Ірландія і Люксембург.

За вихід до фіналу конкурсу 7 травня змагалися:

 1. Кіпр/ Silia Kapsis – Liar
 2. Сербія / TEYA DORA – RAMONDA
 3. Литва / Silvester Belt – Luktelk
 4. Ірландія / Bambie Thug – Doomsday Blue
 5. Україна / Аlyona Аlyona & Jerry Heil – Teresa & Maria
 6. Польща / LUNA – The Tower
 7. Хорватія / Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim
 8. Ісландія / Hera Björk – Scared of Heights
 9. Словенія / Raiven – Veronika
 10. Фінляндія / Windows95man – No Rules!
 11. Молдова / Natalia Barbu – In The Middle
 12. Азербайджан / FAHREE feat. Ilkin Dovlatov – Özünlə Apar
 13. Австралія / Electric Fields – One Milkali (One Blood)
 14. Португалія / iolanda – Grito
 15. Люксембург / TALI – Fighter

Пісня Teresa & Maria є колаборацією двох українських співачок – Alyona Alyona (Альона Савраненко) та Jerry Heil (Яна Шемаєва). Текст пісні містить відсилання до образів матері Терези та Діви Марії. Номер поставила українська режисерка, номінантка на «Ґреммі» за найкраще музичне відео Таню Муіньо.

Співачки Alyona Alyona (праворуч) і Jerry Heil, які представляють Україну з піснею Teresa & Maria на «Євробаченні-2024». Мальме, Швеція, 7 травня 2024 року


Співачки Alyona Alyona (праворуч) і Jerry Heil, які представляють Україну з піснею Teresa & Maria на «Євробаченні-2024». Мальме, Швеція, 7 травня 2024 року

Церемонія відкриття пісенного конкурсу «Євробачення-2024» відбулася 5 травня. Гранд-фінал конкурсу відбудеться 11 травня.

Українські співаки ставали переможцями вже три рази: Руслана з піснею Wild Dances у 2004 році, Джамала з піснею «1944» у 2016 році та Kalush Orchestra з піснею Stefania у 2022 році.

«У 2024 році в систему голосування на Пісенному конкурсі було внесено низку змін. Глядачі з усього світу, окрім тих, хто перебуває в країнах-учасницях, тепер можуть голосувати за свої улюблені пісні протягом 24 годин перед кожним півфіналом і великим фіналом. Проголосувати за представниць України можуть українці за кордоном», – зазначили в «Суспільному».

«Суспільне Культура» та «Радіо Промінь» –офіційні українські медіапартнери «Євробачення».

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button