Подорожі

Палац і костел зниклого міста Червоногород відреставрують?

У Тернопільській області планують відреставрувати руїни костелу та палацу ХVІІ-ХІХ століття що біля села Нирків. Це все, що залишилося від колись знаного і великого міста Червоногород. Про це повідомляє сайт «Тернополяни».

Палац (“замок”) і костел зниклого Червоногороду. Фото: Дмитро Полюхович

Сталося це завдяки тому, що сьогодні, архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон взяв участь у підписанні Меморандуму про співпрацю щодо збереження, відновлення (реставрації) руїн костелу та палацу ХVІІ-ХІХ ст. в с. Нирків Тернопільської області.

14 травня 2024 року, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній зустрівся у своїй резиденції – Митрополичому домі з меценатами та представниками Благодійної організації «Благодійний фонд родини Джуринських» – Віталієм, Олександром та Олегом Джуринськими.

Фото: Дмитро Полюхович

У зустрічі також взяли участь архієпископ Тернопільський і Бучацький Тихон та представник юридичного відділу Православної Церкви України Мар’ян Мартинюк.

З благословіння Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія сторони підписали Меморандум про співпрацю щодо збереження, відновлення (реставрації) руїн костелу та палацу ХVІІ-ХІХ ст. в с. Нирків Тернопільської області.

Довідка: Червоногород (або Червоногруд в польській транскрипції) мертве, але вічне місто, засноване невідомо коли і невідомо ким.

Джуринський (Червоногородський, Нирківський) водоспад. Фото: Дмитро Полюхович

Історія міста почалася понад тисячу років тому, коли Червен був резиденцію руських князів. Є дані, що у 981 році його захопив київський князь Володимир. Тут, в столиці Червоногородського князівства в околицях дерев’яного замку полювали Галицько-Волинські князі, аж поки у 1240 році місто не було спустошено татаро-монгольською навалою.

З середині XIV століття Подільські землі майже на століття стають предметом суперечок між Литвою та Польщею. У 1340 році місто захопив польський король Казимир, але так і не приєднав його до польської корони. В 1363 році литовський князь Ольгерд після вдалої битви з татарами на річці Синюсі віддає Поділля своїм племінникам князям Коріятовичам, фундаторам замків в Кам’янці, Бакоті, Смотричі, Скалі та Брацлаві.

Продовження розповіді про це цікаве місце читайте на сайті «Україна Інкогніта».

Adblock test (Why?)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button