CULTURE TREND

Балаян про Параджанова: Він жив на землі, він літав. Низькувато, але літав

“Він не жив на землі, він літав. Низькувато, але літав. Це була людина абсолютної свободи, до неприємності навіть. Це було стихійне явище”, – сказав Балаян.

Він додав, що Параджанов, ще навчаючись у ВДІК, називав себе генієм.

“Починаючи “Тіні” (“Тіні забутих предків”.“ГОРДОН”), він постійно усім казав: “Я зніматиму геніальний фільм, я отримав свою тему нарешті”. Але він був найбільш товариським генієм. Я знав Тарковського добре. І він до мене добре ставився. Але Андрій був людиною в собі. Змусити Андрія сміятися було дуже важко. Але я змушував його сміятися під час шашлику. Річ не в цьому. А Сергій – відкритий. У нього був один дефект. Він міг під час скупчення народу в себе вдома говорити, що комуністи – фашисти. І деякі йшли, бо розуміли: напевно, є відео в цієї людини вдома. Усе-таки за нею стежать”, – сказав Балаян.

За словами режисера, Параджанов вважав, що його ніхто ніколи не чіпатиме.

“Його за місяць одна людина попередила: “Сергію, вас посадять”. – “Мене?” Він не повірив. За місяць посадили. У Марти Дзюби, дружини Івана Дзюби, є книжка про Параджанова. Тут і Марта, і Іван розповідають про Параджанова. Я багато чого прочитав, які листи КДБ складав. Матінко рідна! І не тільки про нього. Про студію Довженка. З глузду можна з’їхати!” – розповів Балаян.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху