CULTURE TREND

Бенюк висловився на підтримку Фаріон, яка назвала "москворотими биками" російськомовних бійців сил оборони України

Бенюк висловився на підтримку Фаріон, яка назвала “москворотими биками” російськомовних бійців сил оборони України

Бенюк висловився на підтримку Фаріон, яка назвала "москворотими биками" російськомовних бійців сил оборони України
Бенюк висловився на підтримку Фаріон, яка назвала "москворотими биками" російськомовних бійців сил оборони України

“Ті громадяни України, які не спілкуються українською мовою, повинні зрозуміти, що, говорячи російською мовою, вони продовжують просувати “русский мир” в Україні. І це треба визнати всім. У першу чергу керівникам держави, які це спонукають, усім працівникам, які працюють у державних установах, керівництву української армії й командирам, які дають присягу на служіння Україні українською мовою. Фаріон сказала правильну річ і не побоялася це зробити під час війни”, – висловився артист.

Бенюк заявив, що вважає загарбниками тих українців, які розмовляють російською.

“Треба замислитися тим людям, які виросли в Україні. Їм ганьба! Те, що вони захищають Україну, – супер. Але вони захищають, розмовляючи мовою загарбника. Це неприпустимо. Вони повинні це зрозуміти і змінити своє ставлення до найважливішого – громадянства України. Бо той громадянин України, хто є носієм мови, вважається її громадянином, а всіх інших я вважаю загарбниками. Це стосується й українців за кордоном. Якщо вони не спілкуються українською мовою, то які вони українці? Їх треба викреслювати й казати, що вони росіяни”, – пояснив актор.

Контекст

Фаріон заявила 5 листопада в ефірі програми “5 каналу” “Рандеву з Яніною Соколовою”, що такої категорії, як “російськомовне населення України”, немає. На запитання ведучої про російськомовних бійців бригади “Азов”, які обороняли Маріуполь і далі захищають Україну від РФ, Фаріон відповіла, що в них бракує дисципліни, а отже, “це не армія, а зброд”. Вона назвала російськомовних бійців сил оборони України “москворотими биками”.

Слова Фаріон викликали обурення в українців. Екснардепку різко критикували в мережі, а після її висловлювань уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець звернувся до поліції та Служби безпеки України. Він зазначив, що порушення рівноправності громадян карають відповідно до ст. 161 Кримінального кодексу.

Студенти “Львівської політехніки” закликали правоохоронні органи перевірити заяви Фаріон щодо порушення статті про “образу честі й гідності військових ЗСУ”.

У Міністерстві освіти і науки України заявили, що підтримують вимоги студентів не співпрацювати з людьми, які не поважають захисників і захисниць України.

Після цього Фаріон стала учасницею ще одного скандалу. Вона опублікувала скріншот електронного листа з відкритими персональними даними студента із Криму, який виступив на захист української мови. 13 листопада стало відомо, що окупанти його виявили і ним “займається” окупаційний “центр боротьби з екстремізмом” російського міністерства внутрішніх справ. Фаріон, коментуючи це, заявила, що “проти неї ширять провокацію”.

15 листопада стало відомо, що Фаріон звільнили з університету “Львівська політехніка”. Це сталося після того, як Служба безпеки України відкрила проти неї кримінальну справу. Фаріон у відповідь заявила, що готує позов до суду через звільнення.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху