CULTURE TREND

Без червоної доріжки та урочистостей: у кінотеатрі «Краків» відкрився 52-й КМКФ «Молодість»

Без червоної доріжки та урочистостей: у кінотеатрі «Краків» відкрився 52-й КМКФ «Молодість»

Церемонію відкриття 52-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість» відвідали члени журі фестивалю: італійська актриса та режисерка Барбара Купісті, голова журі міжнародного конкурсу Камен Балканскі, члени журі міжнародного конкурсу Томас Стоковскі, директор Італійського інституту культури в Україні пан Едоардо Крізафуллі, а також гості та учасники: режисер Іван Сауткін, знімальна група фільму «Лишайся онлайн», режисер Олексій Радинський та продюсерка Люба Кнорозок, генеральний директор Українського інституту Володимир Шейко, режисер та продюсер Олекса Гладушевський, акторка Олена Лавренюк, продюсер Сергій Лавренюк, актор Роланд Мішко, журналістка та ведуча Олена Чиченіна тощо.

Без червоної доріжки та урочистостей: у кінотеатрі «Краків» відкрився 52-й КМКФ «Молодість»

Із промовами на сцені виступили виконувач обов’язків Міністра культури України Ростислав Карандєєв, голова Державного агентства України з питань кіно Марина Кудерчук та надзвичайний і повноважний посол Іспанії в Україні Рікардо Лопес-Аранда Хагу.

Зіркові ведучі з 1+1новини Валентина Хамайко та Тімур Мірошниченко оголосили членів журі та розповіли про конкурсні й позаконкурсні програми фестивалю. А також нагадали, що в цьому році виповнюється 30 років із набуття «Молодістю» статусу міжнародного кінофестивалю через реєстрацію в організації FIAPF, та 30 років із заснування нагороди фестивалю, «Скіфського  оленя», який зараз виготовляє ювелірний дім Kimberli з використанням позолоти й діамантів.

Без червоної доріжки та урочистостей: у кінотеатрі «Краків» відкрився 52-й КМКФ «Молодість»

А почали вечір із подяки Збройним Силам України, завдяки яким проведення фестивалю у Києві є можливим. 1+1 media є головним інформаційним партнером фестивалю.

Генеральний директор КМКФ «Молодість» Андрій Халпахчі представив фільм-відкриття фестивалю «Ромео та Джульєтта» 1968 року, який також є частиною програми «Століття». В цьому році виповнюється 100 років із дня народження режисера картини Франко Дзефіреллі. Перед початком показу глядачі вшанували хвилиною мовчання пам’ять про полеглих на полі бою захисників України.

«Дуже приємно поглянути на “Молодість” крізь роки. Фестиваль відбувався у різні часи –  під час Помаранчевої революції, і під час Революції Гідності, не було паузи навіть через пандемію коронавірусу. І зараз, попри війну, ми з вами.  Я ще раз хочу подякувати захисникам за те, що ми з вами можемо продовжувати і нашу культурну боротьбу. Серед них дуже багато кінематографістів, деякі прямо зараз перебувають на лінії фронту. І хтось із них вже, на жаль, не з нами. Ті актори, ті режисери, ті оператори, які б могли нас порадувати ще українським кінематографом»,  – вимовив зі сцени Культурного кластера «Краків» Андрій Халпахчі.

Кінофестиваль «Молодість» триватиме до 29 жовтня. Церемонія нагородження переможців фестивалю відбудеться 28 жовтня у Культурному кластері “Краків”. Вперше глядачі зможуть потрапити на закриття, придбавши квиток.

Фестиваль відбувається за фінансової підтримки Державного агентства України з питань кіно, Стабілізаційного фонду культури та освіти Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та GoetheInstitut, Посольства США в Україні, Посольства Італії в Україні, Італійського інституту культури в Україні, Посольства Королівства Іспанії в Україні, Посольства Німеччини в Україні, Посольства Франції в Україні, Французького інституту, Посольства Швейцарії в Україні, Польського інституту в Києві.

Креативний партнер  — Hexagon Аgency

Партнери: Оператор державних лотерей «М.С.Л» та «Лото Забава», Ілта, Kimberli, продакшн-компанія UP Hub, міжнародний відеопродакшн Amo Pictures, Міжнародний інститут глибинної психології, кінотеатр «Жовтень», кінотеатр «Краків», КП «Київський культурний кластер», FROLOV.

Генеральний медіапартнер — 1+1 media

Медіапартнери: Kиївстар ТБ, Свідомі, Суспільне, hromadske, Український тиждень, медіапартнер українського кіно Лірум, Mind.ua, Детектор Медіа, Marie Claire, DTF, Magazine, Moviegram, ТиКиїв, Вечірній Київ, Нове Українське Кіно, Загін Кіноманів.

Партнери гостинності: сім’я італійських ресторанів Il Molino, кафе Пташка на Подолі, бар-бістро на Подолі – Тісто Київ, мережа готелів Radisson Blu Hotel, Happy Leaf, Status, Стигла, The Highland Fox, винний дім Гігінеішвілі, Дообра ферма.

Автори фото: Анастасія Мантач / Molodist KIFF, Анна Солі / Molodist KIFF, Олександр Авраменко / “Дипломатичний вісник”. 

Прокрутка до верху