CULTURE TREND

Більшість експонатів зі знищеного росіянами музею Шухевича зараз у безпеці

У музеї, який розташований на вулиці Білогорща, унаслідок удару окупантів ніхто зі співробітників не постраждав, ідеться в повідомленні. Але будівлю зруйновано повністю.

“Втрачені меморіальні речі Романа Шухевича: стіл, крісла, фотель, фортепіано, а також погруддя Романа Шухевича авторства Михайла Черешньовського і скульптура Степана Бандери авторства Ярослава Троцька. Решту близько 600 одиниць експонатів від початку повномасштабної війни перенесли в інше місце. Зараз вони в безпеці”, – розповіли в музеї.

Збитки від руйнування музею становлять 2 млн 258 тис. грн. У музеї зазначили, що це лише вартість будівлі, а скільки коштують втрачені експонати й майно, ще підраховують.

Контекст

Російські війська вранці 1 січня атакували ракетами Львівську область. Унаслідок цього загорівся гуртожиток і повністю зруйновано музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича. За словами голови Львівської обласної військової адміністрації Максима Козицького, на околиці Львова уламки збитого безпілотника впали на музей Шухевича, там почалася пожежа.

Мер Львова Андрій Садовий згодом уточнив, що через атаку музей було повністю знищено.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху