CULTURE TREND

“Джоконду” в Луврі облили супом екоактивістки. Відео

На кадрах, які опублікувало в Х інформагентство Clpress, видно, що дві жінки, які прийшли в Лувр, вилили суп на куленепробивне скло, яким захищено картину.

Повідомляють, що активістки у такий спосіб хотіли привернути увагу до проблем у сільськогосподарському секторі Франції.

“Що важливіше? Мистецтво чи право на здорове й екологічно чисте харчування?” – заявили активістки, звертаючись до відвідувачів Лувру, які стали свідками інциденту.

Про причетність до акції заявив в X рух під назвою “Харчова реакція”, який презентує себе як “французька кампанія громадянського спротиву, метою якого є радикальна зміна суспільства на кліматичному та соціальному рівнях”.

У наданому рухом релізі, який публікує AFP (новина доступна за передплатою, її цитує BFM TV), акцію з обливання супом “Мони Лізи” подано як “початок кампанії громадянського спротиву, яка несе в собі чітку вимогу, вигідну для всіх: соціальне забезпечення для сталого харчування”.

Міністерка культури Франції Рашида Даті в Х засудила акцію екоактивісток, зауваживши, що “Мона Ліза” належить майбутнім поколінням і жодна причина не може виправдати нападу на неї”.

Контекст

“Мону Лізу” постійно тримають під куленепробивним склом після того, як у 1956 році відвідувач музею міста Монтабан, де вона тоді була, хлюпнув на неї сірчаною кислотою. Того самого року інший відвідувач кинув у неї камінь, пошкодивши фарбу. Відтоді нікому не вдавалося побачити картину без захисту, крім працівників музею та фахівців, які періодично її оглядають.

Найвідоміша картина у світі вже кілька разів ставала жертвою вандалізму. Наприклад, наприкінці травня 2022 року “Джоконду” атакували кремовим пирогом, нагадує BFM TV.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху