CULTURE TREND

Фільм “Звідки куди” про евакуацію українців під час повномасштабного вторгнення РФ став лауреатом чотирьох європейських кінофестивалів

Стрічка перемогла в номінації “Найкращий документальний фільм” на кінофестивалі в Цюриху (Швейцарія) Zurich Film Festival, здобула Політичну кінопремію від фонду Фрідріха Еберта (Friedrich Ebert Foundation’s Political Film Award) на кінофестивалі FilmFest Hamburg, стала лауреатом французького міжнародного кінофестивалю “Війна на екрані” (War on Screen International Film Festival), перемігши в номінації “Головна нагорода міжнародного журі”.

Картину також відзначили на французькому кінофестивалі Festival 2 Cinema de Valenciennese, вона здобула гран-прі, нагороду від критиків і нагороду від студентів. Їх вручили героїні стрічки Ларисі Сосновцевій, яка переїхала з Маріуполя Донецької області у Францію.

У пресрелізі зазначають, що фільм є колективним портретом, складеним із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни.

“В автобусі, їхньому тимчасовому притулку, зникають важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду й віри. “Звідки” і “куди” – це звичайні питання, які ставляться під час спроби пройти через безліч контрольно-пропускних пунктів, що розташовані на території України”, – ідеться в описі фільму.

Контекст

Світова прем’єра фільму відбулася на Каннському кінофестивалі у травні 2023 року. Фільм відзначили нагородами на польському кінофестивалі Millennium Docs Against Gravity, британському кінофестивалі Sheffield DocFest, ісландському кінофестивалі IceDocs і Одеському міжнародному кінофестивалі. Фільм є в селекційному списку премії European Film Awards Європейської кіноакадемії.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху