CULTURE TREND

Григорій Решетник: Є речі, якими я ніколи не поступлюся. Не продається все 

В ексклюзивному інтерв’ю Аліні Доротюк ведучий телеканалу СТБ розповів, як його заманювали працювати в росії та про відповідальність публічної людини. А також вперше прокоментував, що насправді відбувалося на скандальному весіллі експрокурора і звідки взялася фраза “гуляє вся Україна”. 

Про запрошення в росію і власні принципи

Зараз так багато негативу, що “він за гроші готовий на все”. Це неправда. Я ніколи не працював в росії. Мене і після 2014 року кликали багато разів: працювати ведучим на телеканалі, або бути експертом в студії або гостем, який поділиться думкою. Я всім відмовляв, бо для мене це було неприйнятно. Після 24 лютого почали дуже активно провокувати: а давайте полетимо в інше місто чи в Дубай, ми білоруська компанія, там будуть російські артисти. Я кажу: ви що? у Григорія Решетника є принципи, і вони не продаються. 

Так само ніколи не рекламував і не планую тютюнові вироби, онлайн-казино, азартні ігри. Скільки б грошей мені за це не пропонували. В мене телефон червоний через день – я відмовляю. Нікого не засуджую, якщо воно у правовому полі. Але я відмовляю. І так само ніколи не мав справи з бюджетними коштами, і не хочу. 

Коли мене питають “чим ви можете підтвердити свої слова?” – моя відповідь завжди однакова: своєю репутацією. Бо не продається все. Бо мені тут жити, і моїм дітям. 

Про відповідальність за свої дії, як публічна людина

Я в усьому відчуваю свою відповідальність і вважаю, зараз вона має ще підсилюватись. Бо на нас орієнтуються люди. Не секрет, що зараз дуже багато людей можуть виїхати на відпочинок. Вони катаються Європою, постять фото в соцмережах, але їх ніхто не знає і до них жодних питань з боку суспільства. Коли ти публічна людина – ти рольова модель, і маєш працювати над собою щодня. І будеш відповідати, навіть якщо твої діти раз на рік поїдуть з мамою на Чорне море, а ти залишишся в Україні.  

Про весілля експрокурора

Воно проходило у Львові. 400 гостей, сотні створених робочих місць для людей, які обслуговували захід. Це гроші, які були витрачені в Україні та з яких були сплачені податки. Серед гостей були військові. Ми відкривали це весілля хвилиною мовчання, разом співали Гімн України, проводили збір і неодноразово висловлювали подяку нашим захисникам і захисницям. По іншому бути не могло, адже це весілля було не десь там за кордоном – воно проходило в Україні. 

Я коли побачив, скільки людей зібралося, сам здивувався і кажу: “Таке враження, що сьогодні [на цьому весіллі] гуляє вся Україна, тому давайте разом вітати молодят”. Це геть не про те, що в країні нема війни і вона зараз “гуляє”, це в контексті цього конкретного заходу і кількості людей на ньому. Бо були гості зі всіх куточків нашої країні, з різних міст

Весілля відбувалося 2 дні. І попри те, що на ньому були присутні військові та звучало багато важливих слів, в мережу потрапила виключно ця, вирізана зі сценарію, фраза, до якої намонтували кадри з похованнями наших військових.

Про те, чи перевіряє своїх замовників

Я не знав ані Ільницького, ані його дружину до цього весілля. Більш того, до повномасштабної війни дуже часто було так, що артисти дізнавалися про молодят вже на самому весіллі. Зараз, звісно, підхід інший. 

Скажу за себе: ми ретельно відфільтровуємо замовлення, які надходять. Намагаємося якомога більше дізнатися про замовника, його родичів – це найголовніша з умов. Але все, що ми можемо – це шукати інформацію в доступний для себе спосіб, у відкритих джерелах. Саме про цих людей не було жодної інформації в гуглі, про них гучно заговорили вже після весілля. 

Чи на часі масштабні гуляння молодят

Я завжди душею радію за людей, які одружуються. Тим більше в такий час, як зараз. Кожен святкує в різному форматі. В когось 10 людей, а хтось запрошує 400. Хтось хоче, аби всі навколо говорили про їхнє весілля, а хтось навпаки – воліє тиші. Скільки людей збирати на своєму весіллі – це не моя зона відповідальності, як запрошеного ведучого. Моя задача – згуртувати гостей і провести захід на найвищому рівні.

Про те, чи мусять артисти проводити перевірки

Раніше ніхто не ставився таким запитанням. Багато артистів працювали в різних країнах, отримували премії, гастролювали навіть після 2014 року. Зараз перевіряєш, відмовляєш. Питаєш, чи має клієнт відношення до держслужби, чим займаються батьки, родичі. Але ми не можемо передбачити ситуацію, якщо на те саме весілля раптом завітає далекий родич, який був десь задіяний. Як ми можемо перевірити всіх гостей?

Артисти не можуть і не мусять брати на себе обов’язки державних органів, це не наші повноваження. Кожен має займатись своєю справою. Якщо людина організовує весілля чи інший захід в Україні, вільно пересувається, не приховується – значить, немає у правоохоронних органів питань до цієї людини? А якщо є правопорушення – цим мають займатись відповідні органи. 

Про хейт

Якщо у когось є мета публічно знищити людину, будь-яку ситуацію можна перевернути по-різному. Коли немає вчинків, до яких можна причепитися, чіпляються до будь-чого, навіть до вирваної  з контексту фрази, і на ній монтують відео. Це спланована історія. І вона не перша, на жаль. 

Про те, чому не відповідав на хейт з боку підписників

Як телевізійник, я дуже розумію реакцію людей, які, гортаючи стрічку, раптом побачили те відео в соцмережах. Воно їм зрезонувало. Коли людям болить – вони мають право на претензії, вони мають право на ту реакцію, яку відчули, і на ті думки, які у них виникли. Я не знімаю з себе відповідальності за цю фразу. І щиро перепрошую у всіх, кому вона зробила боляче.

Це  дуже сильний урок. Ти маєш це проварити всередині, зрозуміти, для чого цей досвід. Я хотів дочекатися отакої відвертої розмови, як це інтерв’ю. Зараз такий час, що кожен з нас може помилитися в будь-чому. Проте, ми маємо вчитися і робити висновки.

Інтерв’ю Григорія Решетника Аліні Доротюк можна подивитись за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=UTs3_ouIOOM&t=506s 

Повний матеріал на сайті СТБ: https://www.stb.ua/ua/2024/03/15/grygorij-reshetnyk-ye-rechi-yakymy-ya-nikoly-ne-postuplyusya-ne-prodayetsya-vse/ 

Прокрутка до верху