CULTURE TREND

“Я не порушувала закону”. Виконавиця ролі дівчини “сіСкадовська”, яку занесли до “Миротворця”, розповіла про поїздки в окупований Крим

“Як щодо світлин із Криму, які ви публікували в соцмережах у 2015-му, 2018-му та 2019 роках. Що вам там було робити?” – запитали в артистки.

“Я їздила туди, щоб підтримати близьку подругу, яка підтримує Україну, але через певні обставини змушена жити на тимчасово окупованій Росією території, – відповіла вона. – Подруга тоді тільки-но народила дитину, до того ж дуже болісно сприйняла ситуацію з анексією. Через це в неї погіршилося здоров’я. Подруга зараз уже має двох дітей і вона не може виїхати з ними, вона постійно каже, що їй там тошно, тому просила приїхати й допомогти. І я періодично їздила до неї, щоб розрадити й підтримати у важкий період. Ім’я подруги вказувати я не буду, бо в неї й так там дуже багато проблем. Навіть просто тому, що вона зі мною спілкувалася в месенджері після 24 лютого 2022 року, у неї виникли серйозні проблеми. І коли там знаходиться близька людина і їй там навіть поговорити немає з ким – це дуже важко”.

Гатун зазначила, що у Криму “досі знаходяться українські люди, які за Україну, які люблять Україну, але через деякі причини не можуть виїхати звідти”.

“Ми ж не можемо кинути наших людей, – заявила артистка. – Але, коли я їздила в Крим, я не порушувала закону. В’їзд і виїзд на територію тимчасово окупованого півострова я здійснювала з українським паспортом через територію України через офіційний контрольний пункт в’їзду-виїзду “Каланчак”. Виходить, що зараз люди гноблять мене, українку, за те, що я поїхала з української сторони з українським внутрішнім паспортом у наш український Крим”.

Контекст

На початку 2024 року Гатун опинилася в епіцентрі скандалу після того, як зіграла головну героїню в гумористичному номері студії “Квартал 95” під назвою “Дівчина, яка все життя розмовляла російською мовою, переїхала на Закарпаття”. Скандальний епізод показали 31 грудня 2023 року в ефірі каналу “1+1 Україна”.

За сюжетом дівчина зі Скадовська після окупації міста російськими військовими переїжджає на Закарпаття й намагається там розмовляти українською, але робить помилки. На запитання місцевого жителя, чому вона раніше не говорила українською, героїня Гатун відповідає: “Патамушта я сіськадовська. Місто є таке в Херсонській області, Скадовськ. Тому я сіськадовська”.

Образ дівчини “сіСкадовська” у виконанні Гатун спричинив критику в мережі. Одним із перших сюжетом обурився мер тимчасово окупованого російськими військами Скадовська Херсонської області Олександр Яковлєв.

На тлі скандалу користувачі мережі виявили на сторінці актриси в Instagram знімки, на яких Гатун позувала в окупованому Криму. Після цього актрису занесли до бази сайта “Миротворець” за “участь в актах гуманітарної агресії проти України, участь у спробах легалізації окупації АР Крим та публічну наругу над українськими громадянами, які перебувають на територіях, окупованих російсько-фашистськими загарбниками”.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху