CULTURE TREND

Київщина прийняла естафету міжнародного проєкту «Рушник Єднання»

У Національному музеї декоративного мистецтва України відбулась урочиста  церемонія передачі «Рушника Єднання» від Житомирщини – Київщині.

Мистецько-патріотичний проєкт Міжнародного вишитого рушника єднання «Цвіт вишиванки» започатковано на Тернопільщині у 2013 році. Нині майстри й майстрині з усіх регіонів України та країн світу, де найбільш активними є українські громади, створюють «Рушник Єднання» колективно, довжина якого – 12,5 метрів.

«Це дуже цікава та щемлива подія, яка є символом збереження української культурної спадщини для майбутніх поколінь. Ми дуже вдячні нашим ЗСУ, що сьогодні ми можемо вишивати, передавати одна одній свою майстерність,

підтримувати наш народ та ЗСУ», – зазначила Генеральна директорка Національного музею декоративного мистецтва Людмила Строкова.

На Житомирщині фрагмент рушника вишивали дві майстрині – Оксана Дедюль та Ніна Бондар. За словами вишивальниць, в орнаменті відобразили символи Полісся та використали традиційний орнамент у чорному та червоному тонах.

Чорний – це символ родючості та багатства, а червоний – колір кохання та народження життя. Над візерунком працювали також майстрині Житомирського обласного центру народної творчості та Житомирського обласного краєзнавчого музею.

Естафету «Рушника єднання» за дорученням Департаменту культури КМДА прийняв Київський міський центр народної творчості. Честь прикрасити рушник від імені Києва матимуть відомі народні майстрині Світлана Сігіда та Яна Власенко-Бернацька.

Прокрутка до верху