CULTURE TREND

Музей давньоруського гончарства: майстер-класи та екскурсії — це терапія мистецтвом

Музей давньоруського гончарства: терапія мистецтвом.
В Музеї давньоруського гончарства відбулися майстер-класи та екскурсії для військових та дітей з інвалідністю.
Арттерапія є дієвим інструментом для зняття стресу й сприяє відновленню психологічного стану. Вона дозволяє з допомогою творчості не тільки пережити тривогу, страхи, біль, важкі спогади, а і виразити через мистецтво свої почуття та думки. І зробити це у дружньому та безпечному середовищі. Арттерапія підходить як дітям, так і дорослим.
Колектив КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник” відчуває потребу в проведенні такої терапії, особливо в воєнний час. І проводить мистецькі майстер-класи та екскурсії для наших героїчних військових, для дітей та молоді з інвалідністю.
«Ми розуміємо важливість та необхідність такої арттерапії. Тому проводимо багато подібних заходів у КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник”. І завжди долучаємось до важливих соціальних ініціатив» — розповідає керівниця ВІКЗ Влада Литовченко
Днями до Музею давньоруського гончарства КЗ КОР “Вишгородський історико-культурний заповідник” на екскурсію та майстер-клас з ліплення гарбузиків завітали вихованці Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва.
Арттерапія сприяє розвитку моторики, та рефлексивних навичок, творчих здібностей та емоційної чутливості. Лікування мистецтвом не тільки зцілює, а й допомагає дітям з особливими освітніми потребами інтегруватися у суспільстві. Заступниця директора з загальних питань ВІКЗ Ірина Кириченко та завідувачка Музею Давньоруського Гончарства Наталія Ященко підготували для вихованців ЦКРДіМ цікаву та захопливу екскурсію, майстер-клас з ліплення з глини гарбузиків, тематичну фотосесію. Діти залишилися під великим враженням та отримали безліч позитивних емоцій.


А напередодні Музей давньоруського гончарства ВІКЗ відвідали військові з Національної гвардії України. На них чекали оригінальний майстер-клас “Історія писемності” та авторська екскурсія від Влади Литовченко про важливі історичні та археологічні знахідки, унікальні експонати Музею.
«Вільне вираження емоцій та відчуттів через мистецтво допомагає військовослужбовцям знайти внутрішню рівновагу та гармонію. Арттерапія також допомагає побудувати взаємодію та спілкування з іншими учасниками групи» — зазнчають у Музеї давньоруського гончарства — «Основні функції артпедагогіки: реабілітаційна, культурологічна, освітня. Ми залюбки проводимо екскурсії та майстер-класи для дітей та молоді»

Прокрутка до верху