CULTURE TREND

На сайті президента оприлюднили указ про лауреатів Шевченківської премії

На сайті президента України оприлюднили указ про присудження Шевченківської премії 2024 року.

Згідно з документом, на підставі подання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка нагороду 2024 року присудили:

  • співачці Джамалі – за альбом «Qirim»;
  • художникові Андрію Єрмоленку – за серію художніх робіт «Ukrainian resistance // Український опір»;
  • поетові Дмитру Лазуткіну – за книгу поезій «Закладка»;
  • журналістам Євгенові Малолєтці, Мстиславу Чернову, Василисі Степаненко – за серію журналістських матеріалів про облогу Маріуполя (репортажі, фото та відеорепортажі, розслідування і фільм «20 днів у Маріуполі»);
  • композиторці Кармеллі Цепколенко – за кантати «Читаючи історію» за поезією Оксани Забужко, «Звідки ти, чорна валко, пташина зграє?» за поезією Сергія Жадана, Дуель-Дует для скрипки і контрабасу, Симфонію № 5;
  • поетесі Ярині Чорногуз – за книгу поезій «[dasein: оборона присутності]»;
  • режисерові-постановнику Івану Уривському, художниці-постановниці Тетяні Овсійчук, хормейстерці Сусанні Карпенко – за виставу «Конотопська відьма» за повістю Григорія Квітки-Основ’яненка Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

В указі зазначається, що розмір премії встановлюється в 429 тисяч гривень кожна.

Раніше цього тижня президент Зеленський повідомив, що підписав указ про оголошення лауреатів Шевченківської премії, й анонсував, що його оприлюднять 9 березня.

Лауреатів Шевченківської премії зазвичай офіційно оголошують 9 березня, в річницю народження Тараса Шевченка.

У березні минулого року журналіст, телеведучий Юрій Макаров повідомив про рішення піти з посади голови Комітету Національної премії України імені Тараса Шевченка. Згодом це зробили і члени комітету Шевченківської премії. Відставки відбулися на тлі подій довкола оголошення лауреатів премії, яких уперше за 60 років не назвали, за традицією, 9 березня. Серед причин такого «запізнення» вказували бажання присудити додаткову премію «За внесок у перемогу». Втім, у підсумку, лауреатів все ж оголосили – через два дні, 11 березня.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху