CULTURE TREND

Ольга Акимова: «У своїй справі я маю єдине джерело натхнення - це праця дівчат-моделей, це їхнє прагнення в подоланні руйнуванні кордонів, їхні зміни та трансформація»

Ольга Акимова: «У своїй справі я маю єдине джерело натхнення – це праця дівчат-моделей, це їхнє прагнення в подоланні руйнуванні кордонів, їхні зміни та трансформація»

Сьогодні у нас в гостях засновниця та керівник Інклюзивної модельної школи «НовіМИ» Акимова Ольга

Ольга Акимова: «У своїй справі я маю єдине джерело натхнення - це праця дівчат-моделей, це їхнє прагнення в подоланні руйнуванні кордонів, їхні зміни та трансформація»

Розкажіть, з чого почався ваш шлях в індустрію краси, моди і моделінгу? Як давно ви цим займаєтеся?

Мій шлях почався з рішення про необхідність змін та трансформації мене, як жінки. Це було в 43 роки. Я закінчила першу модельну школу для жінок 40+. І далі вирішила продовжити займатися моделінгом, як хобі. Я приймала участь в фотопроєктах, в рекламних зйомках, в подіумних показах, в Дубаї, Парижі, Нью Йорку. Також я є переможницею в украінських та міжнародних конкурсах краси для жінок. В тому числі і GRANDMA UNIVERS 2021, світовий конкурс який вперше виграла українка (я). В 2022 році Україна мала бути приймаючою стороною для більше ніж 100 учасниць з усього світу, і конкурс такого рівня вперше мав відбутися саме в Україні. Але повномасштабне вторгнення, війна…

Ольга Акимова: «У своїй справі я маю єдине джерело натхнення - це праця дівчат-моделей, це їхнє прагнення в подоланні руйнуванні кордонів, їхні зміни та трансформація»

Ви є організатором унікальної модельної школи. В чому ваша унікальність? Яку мету ви вбачаєте? Яка цінність для суспільства? 

Інклюзивна Модельна Школа «НовіМИ» – це благодійний проєкт створення та розвитку інклюзивної модельної школи, спрямований на вирішення соціальних проблем, одним з найважливіших елементів якого є соціальна значимість.

Модельне мистецтво має вплив на особистість того, хто навчається, в тому числі: на людину з інвалідністю, сприяє набуттю досвіду входження в інтеграційні відносини через модельну діяльність, здійснювану в соціокультурному середовищі.

Другим елементом соціальної значущості даного проєкту є те, що культура і мистецтво моделінгу виступають прекрасними освітніми та реабілітаційними засобами, що забезпечують розвиток життєво важливих навичок: підвищення рівня самооцінки, творче самовираження, розвиток навичок спілкування, і в кінцевому підсумку, формування здорового способу життя та активної життєвої позиції . Мистецтво моделінгу, паралельно з іншими видами мистецтва,  здатне зробити життя учасників проєкту багатим та змістовним.

Практична і соціальна значимість проєкту є системою соціальних заходів, націлених на адаптацію і творчу реалізацію людей з інвалідністю.

Таким чином, створення і розвиток інклюзивної модельної школи  є важливим і потрібним проєктом, що має особливу значущість у формуванні здорового способу життя через модельне мистецтво в  інклюзивному середовищі.

Місія проєкту:

«За допомогою мистецтва моделінгу, наблизити українське суспільство до нового толерантного Інклюзивнего європейського безбар’єрного простору з рівними можливостями для всіх»

Задачі проєкту:

*Надання можливості людям без інвалідності та людям з інвалідністю разом отримувати знання та навички моделінгу.

*Підвищення  рівня толерантного ставлення до людей з інвалідністю, їх соціальної адаптації та інтеграції в суспільстві;

*Підтримка талановитих особливих людей, розвиток їх творчої активності та соціальної адаптації. Соціальна  адаптація діє через залучення людей з інвалідністю в суспільне і культурне життя суспільства;

*розвиток і популяризація безбар’єрного середовища, що дає реалізацію рівних можливостей,

*Формування здорового способу життя, залучення в активне культурне життя;

*Інформаційний супровід проєкту  включатиме: виготовлення та використання рекламної продукції для реалізації проєкту, проведення навчальних майстер-класів та репетицій, висвітлення всіх проведених заходів проєкту в ЗМІ, в соціальних мережах, на громадському національному  телебаченні.

Учасників інклюзивної модельної школи чекають цікаві зустрічі з діячами культури і модельного  мистецтва, нові знайомства, насичена навчальна база, культурні програми, справжні дизайнерські покази, фотопроєкти, зйомки, інші яскраві проєкти інклюзивної модельної школи

Набір в інклюзивну модельну школу здійснюється через звернення в будь який спосіб (телефоном, Messenger, Direct, Viber, Telegram) та заповнення простої анкети.

Результати проєкту:

Кожен учасник інклюзивної модельної школи отримає реальну можливість показати свої творчі здібності та неоціненний досвід самореалізації при навчанні та підготовці творчого номера- дефіле, при фотопозуванні, які, безумовно, позитивним чином позначиться на внутрішньому світі учасника, буде сприяти формуванню повноцінного  способу життя.

Позитивні зміни для учасників проекту виражаються: в зростанні самооцінки учнів:

*Можливість особисто представити колекцію одягу та аксесуарів українських брендів

*Всем учасникам проєкту будуть вручені сертифікати про закінчення «Інклюзивна модельна школа».

*Визнання творчих досягнень учнів з інвалідністю послужить наочним прикладом інтеграції в суспільство.

Чим ви надихаєтеся у творчості? Що є джерелом натхнення? Чи є у вас кумири, яким би ви хотіли слідувати?

Чесно, в своїй справі, у мене єдине джерело натхнення – це праця дівчат-моделей, це їхнє прагнення в подоланні руйнуванні кордонів, їхні зміни та трансформація  – це все відбувається у мене на очах і є найсильнішим мотиватором.

Ми не плануємо комусь подражати- ми плануємо самі стати прикладом  для інших жінок, які не наважуються на зміни в житті. 

Ольга Акимова: «У своїй справі я маю єдине джерело натхнення - це праця дівчат-моделей, це їхнє прагнення в подоланні руйнуванні кордонів, їхні зміни та трансформація»

Розкажіть про свій бренд? Яка його історія?

Починалося все в 21-у році з того, що я вирішила обʼєднати  жінок 40+ в тому числі надавати можливість навчатися безкоштовно мам діток з інвалідністю і відкрити модельну школу. Враховуючи, що всі жінки в такому віці є зайнятими, а тим більше бракує часу жінкам, які виховують діток з інвалідністю — я вирішила, що це буде онлайн формат. І зустрічатися ми будем на тренуваннях, або безпосередньо, на показах.

А потім, в кінці 21 року прийшла ідея, щоб і діти також приймали участь разом з мамами. Враховуючи наявність дорослих дітей у кандидатів — таким чином прийшла до того, щоб вивести на подіум РАЗОМ людей з інвалідністю та без інвалідності.

Таким чином почала набирати групи, І враховуючи, що більшість відгуків була з Києва та Львова, вирішила спробувати почати заняття в обох містах. Але ж розуміла, що обов’язково потрібно офлайн зустрічі для відпрацювання.

Поділіться своїм життєвим кредо, девізом? Як він виник?

«Неможливе  можливо». Виник він дуже давно, тому що я завжди приймаю виклики життя, або сама роблю йому виклики формуванням амбітних цілей. Це мене дуже мотивує — досягнення результатів, які мають місце завдяки дисципліні, зміні патернів, мислення, шаблонів.

Наприклад,  я бігаю марафонські (42км) та ультрамарафонські старти, в тому числі самі відомі світові марафони, на яких встановлюються світові рекорди (Берлінський марафон, Нью Йоркський марафон в тому числі, перепливла Босфор задля того, щоб перемогти свій страх перед відкритою водою і перемогла ну і т.д.

Також ми усиновили дітей в період війни, один з них хлопчик на кріслі колісному – І це також було свідоме рішення – що саме з інвалідністю ми усиновимо дитину.

Ольга Акимова: «У своїй справі я маю єдине джерело натхнення - це праця дівчат-моделей, це їхнє прагнення в подоланні руйнуванні кордонів, їхні зміни та трансформація»

Чи є у вас на даний момент найулюбленіша річ у вашій колекції? Чому?

У мене поки немає колекції, тому що я не дизайнер, я тільки вчусь. Але є в мене дизайнери, які вже стали не тільки партнерами, а практично друзями. Ми з величезним задоволенням представляємо їхні колекції!

З ким би із відомих персон світу моди та моделінгу ви би хотіли поспівпрацювати?

Я би дуже хотіла співпрацювати з Ukrainian Fashion Week. Тому що рівень цього заходу – він досить високий, потужний, і це буде честь- представляти українських дизайнерів та Україну! Тому наші зусилля направлені на підвищення рівня , отримання досвіду для того, щоб мати честь бути частиною цього заходу. Також я би хотіла щоб приймали запрошення цікаві люди зі своїми життєвими історіями, які є мотиваторами.

Які ваші творчі плани?

Розвиток та масштабування проєкта, постійне покращення та поглиблення навчального матеріалу, урізноманітнення форм задля більш цікавого процеса; удосконалення програми. Також збільшення соціальної складової в нашій діяльності. Наприклад, ми взаємодіємо  зі шпиталем, намагаємось допомагати та підтримуєм наших захисників,  в цьому році доєдналися до ініативи «Салат для солдат» і учасниці проєкту приготували 150кг салату Олів’є, і стали часткою величезного об’єму домашньої новорічної страви, яку готували кияни та передали на передову напередодні нового року.  В планах – початок діяльності Громадської організації «НовіМИ», основним  напрямком якої є всебічна підтримка людей з інвалідністю на новому рівні та залучення ресурсів задля наближення нашої Перемоги. Також плануємо: залучення інвесторів, меценатів, спонсорів, т.я. поки що фінансування зараз за рахунок власних коштів родини. Плануємо вихід на рівні престижних fashion подій: в першу чергу – Ukrainian Fashion Week, але це в перспективі, отже, нам треба ще багато працювати до заходу такого рівня; тому ми готуємось, і зараз  іде підготовка до Milan Fashion Week. Ну і ще багато є ідей в перспективі, але це все потім. Насамперед – працюємо та діємо таким чином, щоб в кожному кроці, в кожному поштовху – були конкретні дії, що наближають Перемогу.

Прокрутка до верху