CULTURE TREND

Організатори «Оскара» розповіли, чому не включили нагородження «20 днів у Маріуполі» до телеверсії церемонії

Компанія Disney Entertainment, яка організовувала премію «Оскар» цього року, прокоментувала відсутність нагородження документального фільму «20 днів у Маріуполі» в скороченій міжнародній телеверсії церемонії – про це йдеться у відповіді компанії на запит українській службі «Голосу Америки».

За повідомленням, представники Disney Entertainment послалися передусім на часові обмеження, передбачені для короткої версії шоу. Згідно з позицією компанії, окремі категорії та частини шоу не вдалося включити до 90-хвилинної версії для міжнародної аудиторії через часові обмеження, при цьому перелік номінацій для скороченої версії узгодили заздалегідь.

«Втім, зведений підсумок усіх пропущених переможців, у тому числі «20 днів у Маріуполі», до скороченої версії включено», – йдеться у відповіді.

Читайте також: «Фільм, який показує правду про російський тероризм»: Зеленський подякував авторам «20 днів у Маріуполі»

В компанії додали, що ліцензію на показ як повної церемонії «Оскара» наживо, так і альтернативної 90-хвилинної версії шоу в Україні надали Суспільному. Disney Entertainment заявили, що звернулись до Суспільного про те, в якому вигляді церемонію транслювали в Україні.

Раніше Суспільний мовник повідомив, що організатори вирізали номінацію «Найкращий повнометражний документальний фільм», у якій перемогу здобула українська документальна стрічка «20 днів у Маріуполі», зі скороченої міжнародної телеверсії 96-ї Церемонії вручення нагород премії «Оскар».

Тоді ж мовник повідомив, що замість скороченої версії транслюватиме повний запис церемонії, який був у прямому ефірі телеканалу Суспільне Культура в ніч проти 11 березня.

Документальний фільм «20 днів у Маріуполі» здобув головну нагороду у світі кіно – премію «Оскар». Стрічка режисера Мстислава Чернова стала третім українським фільмом, номінованим на цю нагороду, і першим, який здобув золоту статуетку.

Авторами стрічки «20 днів у Маріуполі» є режисер Мстислав Чернов, фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василиса Степаненко. Вони були останніми журналістами, які залишалися в Маріуполі на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, і зафіксували те, що відбувалося в приазовському місті в перші три тижні повномасштабного вторгнення РФ.

Маріуполь був захоплений російськими військами у травні 2022 року після майже трьох місяців запеклих боїв. За цей час у місті було зруйновано значну частину будинків та інших об’єктів. Точна кількість загиблих невідома – оцінки варіюються від кількох тисяч до кількох десятків тисяч.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху