CULTURE TREND

Режисер “20 днів у Маріуполі” Чернов здобув премію Гільдії режисерів Америки. Після нагородження він розповів про обстріл Харкова окупантами

Церемонія вручення премії відбулася в Лос-Анджелесі в ніч на 11 лютого. Головну премію здобув британський режисер Крістофер Нолан за фільм “Оппенгеймер”.

У своїй промові після нагородження Чернов розповів про щоденні атаки російських окупантів проти мирних українських міст, а також про обстріл його рідного міста Харків, який стався 9 лютого 2024 року.

“Сімох людей убили, серед яких троє – діти. Тому це сумний день. Я цілком усвідомлюю силу кіно, стоячи тут і дивлячись на вас. Тому що коли ці діти, ці люди намагаються втекти від обстрілів в укриття, щоб упоратися зі страхом, вони дивляться фільми, – сказав Чернов. – Кіно допомагає всім нам упоратися із цим іноді нестерпним світом, несправедливим світом і дає нам надію зупинити все погане й іти назустріч кращому майбутньому”.

Контекст

Чернов у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився у блокадному Маріуполі, щоб задокументувати злочини російських окупантів проти мирного населення. Кінострічка зображає події в Маріуполі в лютому – березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів і бомбардування пологового будинку. В українському прокаті вона стала найкасовішою серед документального кіно.

У січні 2023 року картина здобула “Приз глядацьких симпатій” (Audience Award) на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У квітні фільм став лауреатом 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (Огайо, США) у номінації Standing Up. Також фільм здобув премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) у категорії “Найкращий документальний фільм”, його відзначили двома нагородами журналістської премії Royal Television Society 2023 (Великобританія) у номінаціях “Висвітлення міжнародних новин” та “Ексклюзив року”. Автора фільму визнали “Оператором року”.

23 січня фільм номінували на голлівудську премію “Оскар” у номінації “Найкращий документальний фільм”. Церемонія вручення премії “Оскар” відбудеться 10 березня 2024 року.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху