CULTURE TREND

Режисер Боднарчук про свою роботу в Москві після 2014 року: Ми розуміли, що Росія розв’язала війну на Донбасі, але вибрали кар’єру і гроші

“Я вважаю, що люди праві, коли всіх [українських] артистів і культурних діячів із російським минулим фактично люструють. Я підтримую це навіть стосовно себе, вважаю, що всі ті, хто із 2014-го по 2022 рік працював у Росії, не мають морального права сьогодні в Україні вести за собою аудиторію. Адже коли кажуть: “Ой, ми не розбиралися в політиці, не розуміли що з Кримом, що з Донбасом”, – це повна брехня. Ми всі все розуміли, – заявив він. – Розуміли, що Росія забрала в України частину території й розв’язала війну на Донбасі, але ми вибрали кар’єру і гроші, виявившись людьми малодухими. Ми всі маємо за це відповідати на очах у нового покоління, яке має це бачити й робити висновки, що за всі вчинки є ціна”.

За словами режисера, усі українські артисти і представники інших суміжних професій, які “крізь різні щілини вісім років пробиралися в Москву через Білорусь, Туреччину, Молдову, мають бути позбавлені трибуни сьогодні”.

“Українці, які стояли із самого початку конфлікту на принциповій позиції, сьогодні не мають йти за тими, хто своїми діями легалізував Росію, а значить, убивства й геноцид. Нам усім потрібно дозволити працювати, заробляти, будувати життя в Україні, але ми не маємо права сьогодні бути творцями новітньої ідеології України. Є люди з більш сталою позицією, не тією, що схожа на маятник. І можливо, це моє останнє інтерв’ю, оскільки я себе відношу до тієї когорти, яка у свій час проявила слабкість”, – резюмував він.

Контекст

Боднарчук народився у Хмельницькій області 1980 року. 2002 року закінчив Київський університет культури і мистецтв за спеціальністю “Режисер естради та масових свят”.

Із 2011 року Боднарчук працював у РФ, співпрацюючи, зокрема, з путіністом, російським виконавцем Філіпом Кіркоровим, дружив з українською співачкою Ані Лорак, яка замовчує російську агресію проти України. Він також є режисером російської премії “Муз ТВ”.

Боднарчук засудив повномасштабне вторгнення країни-агресора РФ в Україну. У перші місяці повномасштабної війни Боднарчук як батько трьох дітей виїхав за кордон. Разом із сім’єю він проживає в Барселоні (Іспанія), періодично приїжджаючи в Україну.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху