CULTURE TREND

Режисер фільму “20 днів у Маріуполі” Чернов на церемонії вручення премії BAFTA в Лондоні розповів про окупацію Авдіївки

“Позавчора впало ще одне українське місто. Росія окупувала Авдіївку й багато міст до цього. Отже, історія Маріуполя – це символ усього, що сталося, і символ боротьби. Символ віри. Дякую вам за те, що ви підтримуєте наш голос, і далі борімося”, – сказав він.

Контекст

“20 днів у Маріуполі” – документальна робота українського режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився у блокадному Маріуполі.

Кінострічка зображує події в Маріуполі в лютому – березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів і бомбардування пологового будинку. В українському прокаті вона стала найкасовішою серед документального кіно.

У січні 2023 року картина виборола “Приз глядацьких симпатій” (Audience Award) на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У квітні фільм став лауреатом 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (Огайо, США) у номінації Standing Up. Також стрічка здобула премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) в категорії “Найкращий документальний фільм”, її відзначили двома нагородами журналістської премії Royal Television Society 2023 (Великобританія) у номінаціях “Висвітлення міжнародних новин” та “Ексклюзив року”. Автора фільму визнано “Оператором року”.

18 вересня український Оскарівський комітет висунув “20 днів у Маріуполі” на 96-ту премію “Оскар”. У грудні фільм потрапив у шортлист “Оскара” у двох номінаціях – “Найкращий документальний фільм” та “Найкращий міжнародний фільм”.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху