CULTURE TREND

СБУ повідомила про заочну підозру Повалій, яка підтримує Путіна й виправдовує повномасштабну війну РФ проти України

Служба безпеки заявляє, що зібрала доказову базу на співачку та колишню народну депутатку Повалій. За даними СБУ, перед повномасштабним вторгненням Росії співачка поїхала у РФ, де отримала російське громадянство й публічно підтримала Кремль. Під час інтерв’ю московському інтернет-виданню вона вихваляла Путіна й закликала до захоплення всієї території України; також вона намагалася дискредитувати українських захисників, які брали участь у боях за Київ, ідеться в заяві СБУ.

Окрім того, у вересні 2023 року Повалій на запрошення терориста ватажка незаконного збройного формування “ЛНР” [Леоніда] Пасічника виступила на концерті в тимчасово окупованому Луганську й зі сцени висловилася на підтримку російських окупантів.

“Ініційована СБУ експертиза підтвердила факти підривної діяльності зловмисниці на користь країни-агресора”, – заявили в СБУ.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки заочно повідомили Повалій про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

▪️⁠ ⁠ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);
▪️⁠ ⁠ст. 436 (публічні заклики до агресивної війни);
▪️⁠ ⁠ч. 1 ст. 436-2 (виправдання, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України).

“Оскільки зловмисниця перебуває на території Росії, тривають комплексні заходи щодо притягнення її до відповідальності за вчинені злочини. Розслідування проводили співробітники СБУ у Вінницькій області за процесуального керівництва обласної прокуратури”, – наголошують у заяві.

Контекст

Повалій із 2014 року проживає в Росії. 2022 року її занесли в базу сайта theylovewar.com за замовчування російської агресії проти України.

У жовтні президент України Володимир Зеленський підписав рішення Ради національної безпеки і оборони про запровадження санкцій щодо артистів, які підтримали політику президента країни-агресора РФ Володимира Путіна. До цього списку, зокрема, потрапила і Повалій.

У січні 2023 року Повалій публічно виступила на підтримку Путіна й повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Повалій є громадянкою РФ.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху