CULTURE TREND

“Треба звикати до перемог”. Жадан прокоментував присудження “Оскара” українському фільму “20 днів у Маріуполі”

“Гіркі ці нинішні перемоги української культури. Гіркі й болючі. Але такі необхідні. Потрібно, зрештою, звикати до перемог. Сердечні вітання Мстиславу Чернову. Усіх нас з українським “Оскаром”, – написав Жадан.

“Я хотів би мати можливість обміняти його на те, щоб Росія ніколи не нападала на Україну, ніколи не окуповувала наших міст, ніколи не вбивала десятки тисяч моїх співвітчизників-українців… Я хочу, щоб вона звільнила всіх заручників, усіх солдатів, які захищають свою землю, усіх мирних жителів, які перебувають у в’язницях…” – сказав він на церемонії нагородження.

Контекст

“20 днів у Маріуполі” – документальна робота українського режисера Мстислава Чернова, воєнного кореспондента, який у березні 2022 року разом зі своїм колегою Євгеном Малолєткою залишився у блокадному Маріуполі.

Кінострічка розповідає про події в Маріуполі в лютому – березні 2022 року. Зокрема, туди увійшли кадри російських обстрілів і бомбардування пологового будинку. В українському прокаті фільм став найкасовішим серед документального кіно.

У січні 2023 року картина здобула приз глядацьких симпатій (Audience Award) на фестивалі незалежного кіно Sundance у США. У квітні фільм став лауреатом 47-го Міжнародного кінофестивалю у Клівленді (Огайо, США) у номінації Standing Up. Також фільм здобув премію Cinema for Peace (Берлін, Німеччина) у категорії “Найкращий документальний фільм”, його відзначили двома нагородами журналістської премії Royal Television Society 2023 (Великобританія) у номінаціях “Освітлення міжнародних новин” та “Ексклюзив року”. Автора фільму визнано “Оператором року”.

23 січня фільм номінували на голлівудську премію “Оскар” у категорії “Найкращий документальний фільм”.  

18 лютого фільм став лауреатом британської премії BAFTA в номінації “Найкращий документальний фільм”.

Церемонія вручення “Оскар” відбулася в ніч на 11 березня в Лос-Анджелесі (США). Тріумфатором премії став фільм “Оппенгеймер”.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху