CULTURE TREND

Відкриття виставка картин «Матвій Донцов. Буяння квітів»

Днями у Національному музеї українського народного декоративного мистецтва відкрилася виставка картин «Матвій Донцов. Буяння квітів». Виставка відбувається за культурно-мистецькою програмою музею «Білокурівський листопад», яка щорічно проводиться в музеї та присвячена пам’яті народної художниці України Катерини Білокур

Героєм експозиції став володар «сонячного пензля», наставник Катерини Білокур та Бориса Піаніди, талановитий пейзажист – український художник Матвій Донцов. Він дуже любив мистецтво і до 97 років малював пейзажі, квіти та дарував їх із автографом: «Добрим людям – на добро!».

Виставка презентує 20 картин Матвія Донцова з колекції Ірпінського історико-краєзнавчого музею, серед яких – «Самотні берізки», «Сяюча осінь», «Мальви», «Рожеві троянди», «Золоті далечини», «Флокси», «Місячна ніч у Криму» та інші. Виставкова експозиція представляє також 2 твори Катерини Білокур з колекції Національного музею українського народного декоративного мистецтва: відома картина «Квіти за тином» та натюрморт «Кавун, морква, квіти».

За своє життя Матвій Донцов створив півтори тисячі картин. Найчастіше у своїх роботах художник використовував пастельні тони, жодних акцентів, чітке розмежування планів і ніколи на його картинах не було людей – це власний почерк майстра.

Ім’я українського художника, майстра краєвидів i натюрмортів Матвія Донцова тісно пов’язане з долею та творчістю Катерини Білокур. З першої зустрічі в Полтаві він став шанувальником та пропагандистом її мистецтва, влаштував їй першу персональну виставку.

Картини художників, що багато спілкувались у реальному житті, вперше представлені разом в одній залі.

Виставку відвідали Влада Литовченко, Наталка Денисенко, Людмила Строкова, Анна Куценко, Андрій Кравчук, Юлія Устич, Алевтина Шнуренко, Євгенія Антонюк, Кристина Коваль, Євген Самойленко, Кристина Басок та інші.

Організаторами виставкового проєкту виступили Національний музей декоративного мистецтва України, Департамент культури та туризму КОВА, відділ культури, національностей та релігій Ірпінської міської ради та Історико-краєзнавчий музей Ірпінської міської ради.

Виставка триватиме до 29 листопада ц.р.

Фото:  Андрій Горб, Олег Борщевський

Прокрутка до верху