CULTURE TREND

Заступник генсека НАТО назвав в інтерв’ю Раміні величезний стратегічний провал Росії

Заступник генсека НАТО назвав в інтерв’ю Раміні величезний стратегічний провал Росії

На YouTube каналі журналістки Раміни Есхакзай “RAMINA” вийшов новий випуск з учасниками Мюнхенської безпекової конференції-2024. Раміна стала єдиною інтерв’юеркою з України у  YouTube студії заходу. Герої випуску, серед яких були представники різних країн та міжнародних організацій, відповіли на актуальні питання щодо безпеки, підтримки та майбутнього нашої держави.

Заступник генсека НАТО назвав в інтерв’ю Раміні величезний стратегічний провал Росії

Серед спікерів: заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане, генеральний інспектор Бундесверу генерал-майор Карстен Броєр, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас, міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, американський дипломат, колишній Посол США в Росії Майкл Макфол.

Пропонуємо до вашої уваги найцікавіші фрагменти випуску:

“Ви воюєте нашу битву”, – заступник генерального секретаря НАТО Мірча Джоане

Ви воюєте нашу битву. Я не бачу жодного відчуття втоми чи меншого бажання наших союзників продовжувати підтримувати Україну. Невдача, поразка країни – це неприпустимо. Ваша перемога є тим, за що ми маємо продовжувати боротися. Це непрості часи для держави, непрості рішення, але я закликаю вас продовжувати залишатися сміливими, а ми зробимо свою частину. Я румун, і все своє професійне та політичне життя присвітив тому, щоб привести свою країну до НАТО і Європейського союзу. Ми сусіди з Україною, і я знаю, що ваша країна буде в НАТО, в ЄС, це ваше законне місце. Це важко, але ми маємо знаходити надію, це війна, в якій ви маєте перемогти, і ви переможете і це кінцевий пункт призначення такої важливої європейської країни, як Україна тільки в Євроатлантичній сім’ї, до якої ви належите, і членом якої ви станете.

“Україна стане членом Євросоюзу”, – Мірча Джоане

Україна стане частиною НАТО, ви розвиваєте одну з найуспішніших армій Європи, переходите від обладнання радянської епохи, доктрин, філософії та оборони до доктрин та філософії оборони НАТО. Ви станете членом НАТО та Європейського союзу.

Мірча Джоане назвав величезний стратегічний провал Росії

Дві країни були нейтральними протягом десятиліть, Фінляндія та Швеція. Такий величезний стратегічний провал для Росії полягає у тому, що атакуючи Україну, в результаті ці дві важливі країни приєднаються до НАТО. Тепер ми маємо НАТО і Росію. Східний фланг НАТО Баренцеве, Північне, Балтійське, Чорне та Середземне море. То ж Путін зробив протилежне своєму початковому наміру. Він хотів змусити НАТО повернутися до свого початкового кордону, а тепер він має більше НАТО та Україну, як нового члена, коли будуть виконані умови.

Мірча Джоане сказав, як війна впливає на членство України в НАТО

Це теж є важливим фактором для вашого вступу у НАТО, тому що перебування України у стані війни з Росією, означає, що НАТО вступає у війну з Росією, і що ми маємо впоратися з ескалацією, але харизма вашого народу, трансформація вашої країни, економічний успіх, боротьба з корупцією, мені б хотілося, щоб інші країни наслідували ваш приклад. Україна повернула 50 відсотків земель, які втратила на початку війни.

Мірча Джоане розповів, чому не завжди вистачає зброї

Усі члени НАТО вводили себе у самообман протягом десятиліть. Ми вирішили, що Росія стає нормальним членом міжнародного співтовариства, яка не несе ризику, тому наше промислове виробництво впало, недостатньо було інвестицій в оборону. Тепер Росія перевела роботу своєї економіки на війну. У наших країнах теоретично більше можливостей, ніж у Росії, але вимагає більше часу, щоб розпочати виробництво, найняти людей, отримати кредити від банків, але я більш оптимістично налаштований. Я бачу, як наш промисловий потенціал у країнах НАТО поступово зростає. Зараз складний час, але думаю, що ми продовжуватимемо допомагати Україні, тим самим допомагатимемо собі, адже наші запаси майже вичерпані, ми майже все віддали вашій країні.

“Робимо все можливе для України”, – генеральний інспектор Бундесверу генерал-майор Карстен Броєр

Ми даємо усе, що можливо для України. Ми стоїмо з вами, пліч-о-пліч, замикаючи ряди. Це брутальна війна з Росією. Ми зараз постачаємо ресурси в тій кількості, в якій можливо, надаємо фінансову допомогу, проводимо навчання, німецький уряд намагається на кожному рівні переконати інші країни Європи та Сходу підтримувати Україну.

“Концепція змінить хід війни” – Карстен Броєр про тактику нового командування ЗСУ

Я зустрічався з генералом Сирським вперше. Це була чудова, продуктивна зустріч, ми налагодили особисті відносини, сподіваємося будемо на тісному зв’язку, щоб знати, що допоможе Україні боротися в цій війні. У нас були обговорення кращих тактик, я не можу озвучити всю інформацію у медіапросторі. Я бачу його концепцію, що змінить хід війни. Я переконаний, що він виконуватиме роботу добре, і хоче працювати разом. Я захоплююся не тільки військовими, а й всіма в України. Якщо подивимося на цілі та завдання Росії, які вона мала 24 лютого 2022 року – вона не досягли успіху. Що насправді є успіхом для українців. Я бачу, що керівництво ЗСУ дає чітку оцінку на холодну голову, правильно веде військове ремесло, стратегію.

Дмитро Кулеба назвав, з чого починаються всі телефонні розмови Зеленського

Кожна телефонна розмова президента України починається з пункту номер 1 – снаряди. У кожній телефонній розмові президента є запит на бронетехніку, танки. У Давосі всі мої зустрічі починалися з теми снарядів. Це особливий пріоритет. Чому немає необхідної кількості снарядів – на жаль, наші партнери вчасно не запустили нові виробничі потужності, вони давали снаряди з і складів, купували в третіх країнах – передавали нам, але ця річка перетворилася на струмок і його треба доповнити новим виробництвом. Хоча ми говорили про це ще на початку 2023 року. Тепер партнери всі визнають, що це була помилка, і роблять все, щоб у солдатів були снаряди на фронті.

“Жодна інша країна у світі не мобілізувала таку велику кількість зброї”, – Дмитро Кулеба

В жодній історії війни 20 століття країна, яка просила зброю у партнерів, не отримала її вчасно, так влаштований світ. Питання, чи отримаєш зрештою те, що потрібно. Час є першорядним для наших людей. Але для тих, хто ухвалює рішення, є свої процедури. Коли Велика Британія на початку Другої світової війни звернулася до США за підтримкою, вона спочатку її не отримала. Жодна інша країна у світі не мобілізувала таку велику кількість зброї за такий короткий проміжок часу для ведення оборонної війни, Україна – це номер 1 у світовій історії.

Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас розповіла, що спричинить переламний момент у війні

Нам слід зосередити зусилля не тільки військові, а й політичні, щоб чинити тиск на Росію у тому числі економічний, тільки це дозволить нам наблизити переламний момент у цій війні. Естонія теж готується до оборони. Питання оборони є актуальним для всієї Європи, настав час прокинутися усім. Які уроки винесла Естонія з 1930-х років – це швидкість поширення будь-яких подій Європою, Європа – це не великий континент, тому наслідки зачіпають кожного. Америка намагалася триматися ізольовано, проте це не спрацювало, згодом вони заплатили вищу ціну. Якщо не зупинити агресію негайно, то всі агресори зроблять відповідні висновки і почнуть власну боротьбу з сусідами.

“Україна зробила феноменальний прогрес у боротьбі з корупцією”, – Дмитро Кулеба

Є звіт американських інспекторів міністерства оборони, звіт європейської комісії, яка визнала, що Україна зробила феноменальний прогрес у реформах та боротьбі з корупцією. Ми б не отримали відкриття переговорів, 50 мільярдів євро, якби у нас була така проблема з корупцією. Сам факт корупції існує в будь-якій країні, але історії, що Україна розкрадає зброю, продає третім країнам, зливає допомогу, яку надають партнери – це російська інформаційно-психологічна операція.

Колишній Посол США в Росії Майкл Макфол зізнався, чому санкцій недостатньо у боротьбі з Росією

Санкції були найбільш всеосяжними, які коли-небудь були введені проти Росії. Ми вдячні за це Німеччині, Європейському союзу, адміністрації президента Байдена та уряду Канади, вони доклали неймовірних зусиль, але цього недостатньо, і на це є причини: можливість обходу санкцій, надходження західних технологій через треті країни-посередники на ринок Росії, що дозволяє Росії виготовляти ракети.

“Маємо створити більше незручностей росіянам”, – колишній Посол США в Росії Майкл Макфол

Треба ще один механізм, щоб створити незручності для росіян, тому що вони почуваються комфортно попиваючи каву в Москві або засмагаючи в Європі. Вони думають, що мають право подорожувати Європою, але це не право, а привілей, тому вважаю, що мають бути проваджені обмеження. Ми маємо заохочувати найкращих розумніших росіян залишити країну. Не можна сидіти на двох стільцях одночасно, мати російський та канадський паспорт. Світ поділився на добро і зло, нема місця нейтралітету. Ми маємо створити більше незручностей для тих, хто не визначився, на якому він боці. У війні добра і зла не існує нейтральної позиції.

“Українці винахідливі в інноваціях”, – Мірча Джоане

Ми бачимо поєднання традиційного – траншеї, рухи повільні, які нагадують Першу світову війну, але бачимо і технологічну війну – безпілотники, технології, українці розумні і винахідливі в інноваціях, які ми в НАТО не робимо. Ми вирішили створити навчальний центр у Польщі Україна та НАТО, щоб переконатися, що ми вчимося в України. З погляду підтримки, фінансової допомоги, технологічної, я впевнений, ми зможемо і надалі допомагати вашій країні, щоб ви виграли цю війну, і ми мали Україну, як частину нашої родини.

Дмитро Кулеба зізнався, що потрібно для перемоги України

Для перемоги потрібно все, щодня на неї працювати, не тільки нам в Україні, а й партнерам за кордоном. Якщо ти в неї віриш, то щодня ухвалюєш рішення про постачання Україні зброї, не витрачаєш час на дискусії про втому від України, ухвалюєш відповідні акти законодавства. Ти єдиним фронтом працюєш на перемогу. Всі мають об’єднатися – зараз треба перемогти, бо ,якщо Україна програє, ніякої демократії та права висвітлювати свою думку не буде, тому єдиний шлях захистити своє право на дискусію, це працювати на перемогу.

 “Головнокомандувач ЗСУ має гарну освіту”, – Карстен Броєр

Люди чи зброя, це мікс, вірне поєднання, завжди про правильне рішення: використати людей, чи обладнання, як застосувати стратегію чи оперативну мудрість. Я вважаю головнокомандувач ЗСУ та всі ваші генерали мають гарну освіту, всі інші європейські країни допомагають у кращому розумінні та сприйнятті ситуації. Це не вибір між тим чи іншим, це питання кращої комбінації, і для цього нам потрібні найкращі військові лідери.

Прокрутка до верху