CULTURE TREND

Американські сценаристи за 146 днів після початку страйку досягли попередньої угоди з кіностудіями

“Ми можемо з великою гордістю сказати, що ця угода є винятковою – вона забезпечує значні вигоди й захист для сценаристів. Тепер нашим співробітникам залишається переконатися, що все, про що ми домовилися, закріплено в остаточному тексті контракту. І хоча нам дуже хочеться поділитися з вами подробицями досягнутого, ми не можемо зробити цього, поки не буде поставлено крапку над останнім “і”, – зазначено в заяві. – Ніхто не має повертатися на роботу без спеціального дозволу гільдії. Ми досі страйкуємо. Але від сьогодні ми зупиняємо пікетування”.

Агентство Associated Press зазначає, що попередніх домовленостей між голлівудськими студіями і сценаристами вдалося досягти за кілька днів до того, як страйк міг би стати найтривалішим в історії WGA і найтривалішим у Голлівуді за більше ніж 70 років, що “дає надію на те, що руйнівне припинення зйомок кіно і телебачення може бути близьким до кінця.

Участь у переговорах брали представники кінокомпаній Disney, Netflix і Warner Bros. Очікують, що угоду мають схвалити правління і члени гільдії до офіційного закінчення страйку. Імовірно, це станеться до кінця вересня.

Учасники Американської федерації артистів телебачення і радіо (SAG-AFTRA) продовжують страйк, оскільки, як і раніше, мають намір домагатися необхідних умов роботи для членів федерації.

Контекст

Голлівудські сценаристи страйкували з 2 травня. Основною вимогою страйку є перегляд заробітних плат через появу стримінгових сервісів на ринку праці. Також гільдія наполягає на введенні обмежень на використання штучного інтелекту у творчому процесі.

Сценаристи стверджували, що стримінги використовують їхні послуги за менші гроші, ніж кіно- або телеіндустрія. Зокрема, протестувальники скаржилися на те, що їм недоплачують за роботу в “мінікімнатах” – це місце, де команда сценаристів розбиває історію серіалу на серії та сезони. Таку кімнату збирають перед початком зйомок, потім працівників розпускають і не надають доступу до роботи в кожному епізоді. Тому змінюється і заробітна платня.

Страйк сценаристів уже вплинув на те, що зараз зупинили виробництво багатьох серіалів, шоу і фільмів, наприклад, Saturday Night Live, “Дивні дива”, “Емілі в Парижі”, “Останні з нас” тощо.

13 липня до страйку сценаристів приєдналася профспілка Гільдії кіноакторів США й SAG-AFTRA.

Через страйк також перенесли церемонію вручення премії “Еммі”, заплановану на 18 вересня.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху