CULTURE TREND

У Києві відбулась толока біля будинку видатного авіаконструктора Ігоря Сікорського (фото)

14 жовтня  у Києві відбулась толока біля будинку відомого авіаконструктора Ігоря Сікорського. Про це повідомляє «Спрага»: в Києві цікаво.

Зокрема активісти прибирали прибудинкову територію, встановили тимчасові конструкції, оскільки будинок в аварійному стані, відмили фасад від фарби та повиносили сміття.

Фото: Olya Gvozdik

Активісти вимагають від прем’єр-міністра Дениса Шмигаля передати історичну пам’ятку  на баланс Києва для створення музею Сікорських, і не дати його знищити.

Принагідно нагадаємо, що у липні Міністерство культури та інформаційної політики України погодилося передати садибу Ігоря Сікорського громаді міста Київ.

Фото: Olya Gvozdik

Флігель на вулиці Ярославів Вал, 15-Б має статус історичної пам’ятки національного значення. Він належав родині Сікорських, а сам  всесвітньо знаменитий авіаконструктор мешкав там впродовж 1904-1912 рр

У 2000 р. пам’ятку орендував Міжнародний благодійний фонд «Музей повітроплавання та авіації імені Сікорського», що підконтрольний скандально відомому нардепу-регіоналу (пізніше ОПЗЖ) Нестору Шуфричу. Фонд, зокрема, зобов’язувався провести реставрацію, але за увесь цей час так нічого й не зробив.

Фото: Olya Gvozdik

У 2018 р. будівля отримала статус пам’ятки національного значення, проте за рік до цього експертна комісія дійшла висновку, що садиба перебуває в аварійному стані.

Adblock test (Why?)

Прокрутка до верху