CULTURE TREND

Найпопулярніші шахрайські схеми у світі благодійності та як їм запобігти

Шахрайські схеми в благодійності стають все більш винахідливими та впертими.

Експерти з МБФ “Здоров’я українського народу” в співпраці з Департаментом кіберполіції Національної поліції України пропонують розглянути кілька найпопулярніших схем у світі благодійності та дізнатися, як їм запобігти.

  1. Фіктивна благодійність.

Шахраї створюють фіктивні благодійні фонди, які насправді не допомагають потребуючим. Вони використовують ім’я відомих осіб чи подій, щоб здобути довіру і гроші від благодійників.

  1. Емоційна маніпуляція.

Шахраї намагаються викликати сильні емоції у потенційних благодійників, розповідаючи трагічні історії, які можуть бути вигаданими. Це надзвичайно ефективний спосіб залучення пожертв.

  1. Благодійні аукціони.

Деякі шахраї організовують благодійні аукціони, на яких предмети вигадані або значно переоцінені. Благодійники купують їх за завищеними цінами, а гроші зникають у кишенях організаторів.

  1. Лотереї та виграші.

Шахраї обіцяють великі виграші та призи за пожертви на їхній благодійний фонд. У більшості випадків ці обіцянки не виконуються, і гроші нікуди не йдуть.

Як захистити себе від шахраїв у світі благодійності:

– Проводьте дослідження. Перед тим як зробити пожертву, переконайтесь, що благодійний фонд чи організація має добру репутацію та публічну інформацію про свою роботу.

– Не поспішайте. Не надавайте гроші та особисту інформацію відразу, особливо під час несподіваних телефонних дзвінків чи листів.

– Перевіряйте вебсайти та контакти. Переконайтеся, що контакти та вебсайти відповідають офіційним даним благодійного фонду.

Будьте обережні та обачні, і ваша допомога дійсно призведе до покращення життя тих, хто цього потребує.

Якщо шахраям, на жаль, вдалося вас ввести в оману – зверніться до найближчого відділу поліції або зателефонуйте 102.

Зберіть інформацію, що підтверджує факти вчинення щодо вас шахрайських дій:

– чеки про оплату

– квитанції з банку про проведення грошових операцій

– роздруківки оголошень

– посилання на сайт чи соціальні мережі.

Також ви можете направляти свої звернення на електронну скриньку Сервісної служби Кіберполіції: callcenter@cyberpolice.gov.ua 

або за формою зворотного зв’язку на сайті Кіберполіції: https://ticket.cyberpolice.gov.ua/.

Прокрутка до верху