CULTURE TREND

"Пісні Свободи": В Америці зняли фільм про Джамалу та війну в Україні

“Пісні Свободи”: В Америці зняли фільм про Джамалу та війну в Україні

З 4 березня фільм можна буде подивитися у США на 52 сайтах документальних фільмів. Вже зараз фільм доступний до переглядуна платформах “Голос Америки”.

"Пісні Свободи": В Америці зняли фільм про Джамалу та війну в Україні

“Голос Америки” створив документальний фільм про Джамалу (Jamala) та війну в Україні “Джамала: Пісні Свободи”, світова премʼєра якого відбулася у другу річницю повномасштабного вторгнення росії.

”24 лютого 2022 року – це старт того, що є моєю боротьбою”, —  каже співачка.

Фільм починається з того, що за допомогою ексклюзивних кадрів із телефону Джамали демонструє події, які відбувалися у перші години повномасштабного вторгнення росії в Україну. Журналісти ніби спостерігають за Джамалою протягом всього документального кіно, фільмуючи всі події та наслідки війни в Україні, яка триває вже два роки.

”Це документальне кіно за ініціативою Голосу Америки не про мене, воно про нас, про кожного з нас. У кожному кадрі цього фільму те, що переживають українці вже два роки. Тут, про історію з початку повномасштабного вторгнення росією, про ці два роки втрат, болю, страждань, очікувань та невизначеності. Але водночас, цей фільм – про нашу відчайдушну боротьбу за свою свободу. Кожен з нас, на своєму місці, намагається робити все залежне, щоб пришвидшити нашу перемогу. Донатимо, збираємо кошти, волонтеримо, рятуємо, відбудовуємо, захищаємо… і ми обов’язково переможемо!” — говорить про фільм Джамала.

Українські глядачі можуть переглянути фільм українською мовою на Youtube каналі Української служби “Голосу Америки”.

Тут можна побачити і зняті безпосередньо журналістами американської служби відео в Україні у таких містах, як Буча, Ірпінь та Київ. Також, журналісти вирушають зі співачкою за кордон, де вона виступає на світових майданчиках, таких як Євробачення у Ліверпулі,  у Нью-Йорку на GLobal citizens, Kennedy Center honors у Вашингтоні та інших, а також збирає кошти на допомогу Україні та розповідає світові про свою Батьківщину.

На думку співачки, ця стрічка може стати на один рівень з іншими документальними стрічками про війну, зокрема “20 днів у Маріуполі” та “Довга доба”.

"Пісні Свободи": В Америці зняли фільм про Джамалу та війну в Україні

“Коштовність цього фільму у тому, що це не художнє кіно про мене, а вони [журналісти “Голосу Америки”] дійсно постійно спостерігали. Я не згадаю навіть, коли там були камери. Це дійсно спостереження за мною під час активних дій допомоги”, — додає Джамала.

“З початком війни в Україні Джамала стала дійсно одним із провідних облич країни та одним із політичних адвокатів Української справи”,  —  висловив свою думку про Джамалу у фільмі Дін Вулетіч, історик пісенного конкурсу Євробачення.

“Той факт, що Джамала може зустрічатися з міжнародною аудиторією на концертах, з політиками та говорити власним голосом, насправді, є надбанням для світу, для демократичного співтовариства націй”,  —  додає Орися Луцевич, керівниця Українського форуму в Chatham House.

Джамала — українська співачка та авторка пісень, переможниця Євробачення-2016, володарка світової нагороди WIBA, як одна з найпопулярніших інфлюєнсерок 2022 року, увійшла в ТОП-3 найпопулярніших світових виконавців у плейлисті Spotify Equal 2023. З перших днів війни співачка активно підтримує та збирає кошти на потреби ЗСУ. Джамала —  одна з тих співачок, голос якої чують у всьому світі. Останній альбом співачки “QIRIM” (Крим) увійшов у десятку найкращих альбомів Європи, а пісні з нього активно ротуються в понад 15 країнах світу.

Прокрутка до верху